Chciał poderwać policjantkę. Okazało się, że jest poszukiwany

42

Policjantki ruchu drogowego z Gdańska podczas kontroli drogowej zatrzymały 51-letniego pasażera daihatsu. Mężczyzna próbował flirtować z funkcjonariuszką. Niestety, w trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że amant jest poszukiwany. Zgodnie z dyspozycją sądu 51-latek trafił do więźnia, gdzie spędzi najbliższy rok.

Chciał poderwać policjantkę. Okazało się, że jest poszukiwany
Chciał poderwać policjantkę. Okazało się, że jest poszukiwany (Policja)

W miniony piątek przed godziną 12:00 na ul. Okopowej w Gdańsku policjantki ruchu drogowego zatrzymały do kontroli kierującego daihatsu, ponieważ samochód nie miał włączonych świateł.

Funkcjonariuszka wylegitymowała kierowcę i poinformowała, że popełnił wykroczenie. Wtedy pasażer pojazdu patrząc na policjantkę, uśmiechnął się i zapytał "Może pani mi wystawi mandat?".

Policjantka wylegitymowała pasażera. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że 51-latek jest poszukiwany przez sąd nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia rocznej kary za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie

51-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Gdańska policja przypomina jednocześnie, że 12 kwietnia na drogach Gdańska policjanci przeprowadzą wojewódzkie działania kontrolno- prewencyjne "Bezpieczny pieszy". Podczas akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na wzajemne relacje kierujących i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Uwadze policjantów nie umkną takie zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego jak: przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię - ostrzegają policjanci.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić