Chciała im pomóc. Tak potraktowali ekspertkę z TVP Info

49

Organizacja młodzieżowa z Gdyni odrzuciła pomoc Anny Drewienko. Odmowa wynikała z faktu, że ekspertka regularnie pojawia się w programach na antenie TVP Info. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Chciała im pomóc. Tak potraktowali ekspertkę z TVP Info
Występ ekspertki nie spodobał się przedstawicielom organizacji (TVP)

O organizacji młodzieżowej z Gdyni zrobiło się w sieci bardzo głośno. Stowarzyszenie Wymiennikownia tworzy miejsce, gdzie młodzi ludzie "mogą swobodnie spędzać czas, pouczyć się, odpocząć, poznać ciekawych ludzi, wymienić się pasjami, doświadczeniami i pomysłami".

Podopieczni organizacji nie mogą narzekać na nudę. W Wymiennikowni można zapisać się na zajęcia, warsztaty i wydarzenia w myśl zasady edukacji międzyrówieśniczej. Niewątpliwie jedną z najciekawszych form spędzenia czasu są spotkania z ciekawymi osobami. Dzięki nim uczestnicy mają szansę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Odmówili współpracy ekspertce TVP

Chęć przeprowadzenia spotkania w Wymiennikowni wyraziła niedawno Anna Derewienko. Ekspertka TVP zaproponowała organizacji, że spotka się z podopiecznym i porozmawia z nimi o wspomaganiu osób w depresji oraz zapobieganiu samobójstwom. Zarządzający stowarzyszeniem nie byli jednak zainteresowani usługami Anny Derewienko i odmówili jej współpracy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Organizacja odpowiedziała ekspertce TVP w wiadomości na Facebooku. Zbulwersowana Anna Derewienko zapewne się tego nie spodziewała, gdyż pokazała zrzut ekranu internautom na Twitterze. Okazało się, że Wymiennikownia nie była zainteresowana współpracą ze względu na "zły wizerunek medialny oraz propagowane poglądy" Derewienko. Ekspertka stwierdziła, że odrzucenie, z którym się spotkała, to "przejaw wykluczenia i dyskryminacji, który można dać do sądu".

Przedstawicielom Wymiennikowni nie podobały się poglądy Derewienki dotyczące środowiska LGBT. Ekspertka niejednokrotnie jawnie deklarowała swoje postulaty wobec osób homoseksualnych. Niektóre budzące kontrowersje posty wciąż można znaleźć m.in. na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić