o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Chiny mu nie darowały. Kara śmierci dla kolejnego obcokrajowca

391
Podziel się

Chiński sąd skazał obywatela Kanady na karę śmierci za produkcję oraz transport narkotyków. To już drugi Kanadyjczyk, który otrzymał w tym tygodniu wyrok śmierci za przestępstwa związane z narkotykami.

Chiny mu nie darowały. Kara śmierci dla kolejnego obcokrajowca
W piątek skazano na śmierć obywatela Kanady.
bDUBtntx

Wyrok wydał Sąd Ludowy w Foshan w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Ye Jianhui, będący obywatelem Kanady, został skazany na śmierć.

Kara śmierci dla kolejnego Kanadyjczyka

Według doniesień mediów Ye był w zmowie z 5 innymi osobami. Między majem 2015 roku a styczniem 2016 roku mieli wspólnie produkować i transportować narkotyki. W trakcie zatrzymania policja przechwyciła 2 kg substancji odurzających, w tym MDMA. 

Wspólnik Ye, Lu Hanchang, został skazany na śmierć na podstawie tego samego zarzutu. Czterech innych członków gangu otrzymało wyrok dożywotniego pozbawienia wolności – informuje chińska gazeta Yangcheng Evening News.

bDUBtntz
Zobacz także: Potęga żywiołu w Indiach. Dwupiętrowy budynek nie miał szans

Rozprawa Ye miała miejsce dzień po tym, jak Sąd Ludowy w Kantonie skazał innego obywatela Kanady na śmierć. Xu Weihong również odpowiadał za produkcję i rozprowadzanie narkotyków. Sąd nakazał również konfiskatę całego jego majątku. 

Wang Wenbin, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, skomentował sprawę na konferencji prasowej w czwartek. Jego zdaniem chińskie organy sądowe wydają niezależne wyroki, zgodne z podstawowymi prawami człowieka i wszystkich, niezależnie od narodowości, traktują tak samo. Rzecznik MSZ dodał, że sprawy te nie wpłyną na stosunki między Kanadą i Chinami.

bDUBtntF

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUBtnua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(391)
Atre
9 miesięcy temu
Jeśli dealer narkotyków to wyrok jest słuszny .
KotletMielony
9 miesięcy temu
Straszni obcokrajowcy. Ye Jianhui, Xu Weihong czy Lu Hanchang. Strasznie Kanadyjskie nazwiska. Rodowici Kanadyjczycy. Po prostu Chińczycy z obywatelstwem Kanadyjskim, którzy liczyli na to że Kanada się za nimi wstawi w razie czego i nie zostaną uśmierceni.
makumba
9 miesięcy temu
I, to jest kara
bDUBtnub
canadian
9 miesięcy temu
dobrze wiedzieli co grozi w Chinach za produkcje narkotykow . Moze mysleli ,ze tak jak w Kanadzie dostana kilka miesiecy wakacji z extra wyzywieniem , internetem i silownia , a wyjda po mieciacu
Marek
9 miesięcy temu
Kto dostarcza to w Polsce ? Rząd udaje że nie wie i daje im dodatki.
Najnowsze komentarze (391)
Alan
5 miesięcy temu
O ile nie popieram kary śmierci za przestępstwa narkotykowe, czy wielkie afery gospodarcze, to jednak uważam , że taka kara powinna w Polsce grozić za: morderstwa, pobicia ze skutkiem śmiertelnym, umyślne spowodowanie kalectwa lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, rozboju którego następstwem są ciężkie uszkodzenia ciała, gwałtu, w tym w szczególności przy gwałtach zbiorowych, ze szczególnym okrucieństwem i dokonanych na dzieciach albo osobach starszych, porwania ze szczególnym udręczeniem, przetrzymywania zakładników, terrorystycznych, dywersji, sabotażu np: umyśle podpalenia, zatrucie ujęcia wody, podkładanie ładunków wybuchowych, rozkręcanie torów kolejowych. Taką karę stosowałbym też za współpracę z niemieckim i rosyjskim wywiadem , jeżeli miałaby ona znamiona szpiegostwa, zdrady państwa lub zamachu stanu.
emerjack43
7 miesięcy temu
Kto handluje śmiercią,powinien ją poczuć na sobie.To jest prawdziwa sprawiedliwość.
olo
8 miesięcy temu
przecież wyrok już wydali na całą ludzkość
Kadeona
8 miesięcy temu
Za dwa kilogramy kara smierci? W Chinach podkłada sie worki z narkotykami aby karac smiercia obcokrajowców! Tak wykańczają opozycje!
Pacyfista
8 miesięcy temu
i bardzo dobrze
sprawiedliwy
8 miesięcy temu
u polsce powinni tak karac jak w chinach i to jedno mi się podoba w chinach wiecej nic
Obserwator
8 miesięcy temu
Co za różnica jakiej narodowości jest diler narkotyków? Brawo Chiny. Nie ma się co cackać z dilerami, których złapano za rękę.
MAO
8 miesięcy temu
W CHINACH TO NIC NIE WIADOMO - MOZE TO OPOZYCJONISTA OD MISKI RYŻU? tak łatwo przychodzi wam komentować niby prawdę podaną przez totalitarne władze; szczyt głupoty
bDUBtntT
Li penk
8 miesięcy temu
Co kraj to obyczaj. W Kanadzie Chińczyk zostałby skazany za stwierdzenie, ze płeć to kwestia biologii nie wyboru.
......
8 miesięcy temu
A może trzeba było napisac, że wydano wyroki smierci dla dwóch obywateli Kanady. Dziwny macie sposób podawania informacji.
Janek
8 miesięcy temu
Myślę że trzeciego tak szybko nie będzie
MDMA
8 miesięcy temu
MDMA to akurat substancja terapeutyczna, o ile oczywiście nie nadużywana. Pytanie czym jeszcze handlował?
prophete
8 miesięcy temu
I to jest wyrok za handel narkotykami. Przydałoby się takie podejście do tego tematu w Polsce.
rew
8 miesięcy temu
A moze warto by podac ilosc ofiar, skazanych na smierc lub utrate zdrowia przez tego producenta?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić