Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Chiny mu nie darowały. Kara śmierci dla kolejnego obcokrajowca

565

Chiński sąd skazał obywatela Kanady na karę śmierci za produkcję oraz transport narkotyków. To już drugi Kanadyjczyk, który otrzymał w tym tygodniu wyrok śmierci za przestępstwa związane z narkotykami.

Chiny mu nie darowały. Kara śmierci dla kolejnego obcokrajowca
W piątek skazano na śmierć obywatela Kanady.

Wyrok wydał Sąd Ludowy w Foshan w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Ye Jianhui, będący obywatelem Kanady, został skazany na śmierć.

Kara śmierci dla kolejnego Kanadyjczyka

Według doniesień mediów Ye był w zmowie z 5 innymi osobami. Między majem 2015 roku a styczniem 2016 roku mieli wspólnie produkować i transportować narkotyki. W trakcie zatrzymania policja przechwyciła 2 kg substancji odurzających, w tym MDMA. 

Wspólnik Ye, Lu Hanchang, został skazany na śmierć na podstawie tego samego zarzutu. Czterech innych członków gangu otrzymało wyrok dożywotniego pozbawienia wolności – informuje chińska gazeta Yangcheng Evening News.

Zobacz także: Potęga żywiołu w Indiach. Dwupiętrowy budynek nie miał szans

Rozprawa Ye miała miejsce dzień po tym, jak Sąd Ludowy w Kantonie skazał innego obywatela Kanady na śmierć. Xu Weihong również odpowiadał za produkcję i rozprowadzanie narkotyków. Sąd nakazał również konfiskatę całego jego majątku. 

Wang Wenbin, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, skomentował sprawę na konferencji prasowej w czwartek. Jego zdaniem chińskie organy sądowe wydają niezależne wyroki, zgodne z podstawowymi prawami człowieka i wszystkich, niezależnie od narodowości, traktują tak samo. Rzecznik MSZ dodał, że sprawy te nie wpłyną na stosunki między Kanadą i Chinami.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić