Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny zarzucają przeciwnikom politycznym fabrykowanie oskarżeń i upolitycznienie pandemii COVID-19

4
Podziel się

Władze Chin po raz kolejny zabrały głos na temat koronawirusa. Zaprzeczają, aby ponosiły odpowiedzialność za wybuch pandemii COVID-19 lub wywierały presję na WHO w kwestii ogłoszenia zagrożenia. Padły także oskarżenia w kierunku Donalda Trumpa.

Rząd Chin odpiera zarzuty o udział w wywołaniu pandemii COVID-19
Rząd Chin odpiera zarzuty o udział w wywołaniu pandemii COVID-19 (Getty Images)
bEUknzUB

W niedzielę 7 czerwca w Pekinie zorganizowano konferencję prasową. Zabrał na nim głos Xu Lin, szef chińskiego Biura Informacyjnego Rady Stanu. Xu odniósł się do oskarżeń, że Chiny ukrywały przed międzynarodową opinią publiczną kluczowe informacje na temat pandemii COVID-19.

Donald Trump fabrykuje oskarżenia przeciw Chinom?

Zdaniem Xu oskarżenia wobec Chiny zostały sfabrykowane. Szef Biura Informacyjnego twierdzi, że rząd przez cały czas przedstawiał opinii publicznej przejrzyste raporty odnośnie przebiegu pandemii koronawirusa.

bEUknzUD

Xu Lin wyraził opinię, że oskarżenia wobec Chin stanowią wyraz lekceważenia dla nauki. Jak podaje "Straits Times", szef Biura Informacyjnego przywołał przykład zagranicznych polityków oaz mediów, którzy doprowadzili do upolitycznienia pandemii.

Zobacz także: Zobacz też: Łuskowce kluczem do szczepionki. Są odporne na koronawirusa

Niektórzy zagraniczni politycy i media domagają się wskazania winnego pochodzenia wirusa (...) i upolityczniają epidemię. Sfabrykowane założenia – takie jak "chińskie pochodzenie wirusa", "Chiny ukrywają wirusa" i "odpowiedzialność Chin" – są całkowicie bezpodstawne, nierozsądne i lekceważące dla nauki – cytuje Xu Lin "Straits Times".

bEUknzUJ

Władze Chin dążą do naprawy wizerunku państwa na arenie międzynarodowej. Udzielają pomocy krajom dotkniętym pandemii poprzez oferowanie materiałów i pomocy medycznych. Zapowiadają również, że jeśli Chińczykom uda się opracować szczepionkę na COVID-19, automatycznie stanie się ona "dobrem międzynarodowym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUknzVe
KOMENTARZE
(4)
kiziu
rok temu
świat powinien pociągnąć zółtków do odpowiedzialności zbiorowej i indywidualnej za każdą ofiarę wirusa oraz za straty materialne.
Maku
rok temu
Najlepsze jest to, że te wypociny na forum to powstały na chińskim sprzęcie
Lin
rok temu
Wysłali virusa na cały świat i nie czują się winne.? Zbroja się zaczynają straszyć i nie czują się odpowiedzialne?Uchronili reszte swojego kraju przed virusem czyli dobrze wiedzieli z czym mają doczynienia ale dla calego swiata co zrobili wypuscili virusa i nie czują sie odpowiedzialni za smierć 400.000tys ludzi trzeba mieć tupet żeby tak powiedzieć.
bEUknzVf
Europa.
rok temu
Bojkot chińskich produktów ILE SIE DA i trzeba to jasno przekazywać w sklepach aby sprzedawcy zauważyli tendencje. Ja tak od lat robię w sklepie elektrycznym gdzie kupuje żarówki i zawsze głośno zaznaczam ze nie chce chińskich. I dostaje niemieckie. Możliwe to jest. Powoli jak się tak będzie robiło to jest szansa ze nie będziemy MUSIELI kupować chińszczyzny tak jak teraz w większości to jeszcze niestety jest. Pestki dyni, itp. produkty tez sprawdzam w spożywczym czy nie są wychodowane w Chinach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić