Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Chorowała na COVID-19. Miała 18 mutacji koronawirusa

6
Podziel się

Dziennik "Izwiestija" poinformował o niesamowitym przypadku pewnej Rosjanki. U 47-latki wykryto 18 mutacji koronawirusa w ciągu czterech miesięcy.

Chorowała na COVID-19. Miała 18 mutacji koronawirusa
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, Alejandro García)
bFdTYKcB

Kobieta trafiła do szpitala z wcześnie zdiagnozowanym chłoniakiem. Podczas przechodzenia chemioterapii zakaziła się koronawirusem. Pierwsze pozytywne wyniki testów na jego obecność zanotowano u pacjentki w kwietniu 2020 roku i powtarzały się aż do września.

Naukowcy postanowili sprawdzić genom koronawirusa w próbkach pacjenta, od którego zakaziła się kobieta. Dzięki temu prześledzono mutacje, które wirus przechodził w jej organizmie. Okazało się, że było ich aż 18. Dwie z nich były takie same jak te, które wykryto wśród norek w Danii.

bFdTYKcD

Rosyjscy badacze udowodnili ważną zależność. Zauważył to profesor Konstantin Krutowski z uniwersytetu w Getyndze. Można zauważyć, że duża liczba mutacji zachodzi w efekcie długiej obecności koronawirusa w jednym organizmie. Naukowiec podkreślił jednak, że nie można wnioskować, że mutacja stała się rosyjskim wariantem wirusa podobnym do tego z Wielkiej Brytanii.

Koronawirus w Rosji

W Rosji odnotowano również zakażenie brytyjskim wszczepem koronawirusa. Pacjent, u którego go wykryto, przybył z Londynu. Od początku pandemii koronawirusem w Rosji zakaziło się 3,39 miliona osób. Niestety ponad 61 tysięcy z nich zmarło.

bFdTYKcJ
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTYKde
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
E2Rd
rok temu
Rosja 300milionów ludzi .Polska 39 milionów ludzi.W Rosji zmarło na Covid 61 tys.osób.W Polsce 31.5 tys.osób czyli 9 razy więcej na milion mieszkańców umiera w Polsce ,a trują w publicznych mediach że u nas mniej ,a gdzie indziej dużo ha ha ha
Cyv
rok temu
Mamy lek na Cow ID 19 - Amantadynę, dzieki której wyzdrowiało już kilkuset chorych. Niestety dzieki takim indywiduom jak Simon i Niedzielski nie można jej stosować, ponieważ, jak twierdzą, brak jest literatury na temat tego środka. Dopuszczają za to di obrotu nieprzebadane szczepionki, co jest eksperymentem medycznym na szeroką skale. Miejmy nadzieje, ze tacy ludzie zostaną jak najszybciej osadzeni i ukarani za zbrodnie na narodzie polskim.
Sang
rok temu
Taaaaaaaaa może 900 odrazu
bFdTYKdf
Grabarz
rok temu
Ojej jesteśmy zgubieni. Zostało każdemu kupić łopatę i kopać sobie dół.
wkurzonymedyk
rok temu
hahahahahahahahahaha! kogoś już zdrowo poniosło - czy wy tez to czytacie? :D
wkurzonymedyk
rok temu
hahahahahahahahahaha! kogoś już zdrowo poniosło - czy wy tez to czytacie? :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić