Ci pacjenci masowo umierają na COVID-19. Aż 11 razy częściej

226

Amerykańscy naukowcy opublikowali najnowsze wyniki badań nad skutecznością szczepionki na COVID-19. W toku badań potwierdzili, że przyjęcie preparatu znacznie zmniejsza ryzyko śmierci w wyniku powikłań po koronawirusie – w przeciwnym wypadku ryzyko jest 11 razy wyższe.

Ci pacjenci masowo umierają na COVID-19. Aż 11 razy częściej
Umierają na COVID-19. Dr Rochelle Walensky: "90 proc. hospitalizowanych jest niezaszczepionych" (Getty Images)

Wyniki najnowszych badań zaprezentowali eksperci z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA. W toku testów prześledzono ponad 600 tys. przypadków zachorowania na COVID-19 w 13 Stanach. Miały one miejsce od połowy kwietnia do połowy lipca.

Szczepionka na COVID-19 – skuteczność. Niezaszczepieni umierają częściej

W wyniku badań eksperci potwierdzili, że osoby niezaszczepione były 4,5 razy bardziej narażone na zachorowanie na COVID-19 niż te, które przyjęły obie dawki preparatu. Ponad 10 razy częściej ich stan był na tyle poważny, że konieczna stała się hospitalizacja.

Osoby niezaszczepione, które zaraziły się koronawirusem, 11 razy częściej umierały na COVID-19. Jak podkreśliła dr Rochelle Walensky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, badania stanowią najlepszy dowód na to, że szczepienia są skuteczne.

Szczepienia działają. Najważniejsze jest to, że posiadamy naukowe narzędzia, których potrzebujemy, aby zmienić bieg tej pandemii – zaznaczyła dr Rochelle Walensky (Global News).
Zobacz także: Zobacz też: Czy wrócą maseczki na zewnątrz? Prof. Simon komentuje obostrzenia

Dr Rochelle Walensky poinformowała, że większość pacjentów z COVID-19, którzy przebywają w amerykańskich szpitalach, jest niezaszczepiona. Według danych przytoczonych przez dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stanowią oni nawet 90 proc. hospitalizowanych.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić