Ciało noworodka na cmentarzu. Są wyniki sekcji zwłok. Matka poszukiwana

6

Są wyniki sekcji zwłok noworodka, którego ciało znaleziono zakopane w grobie na cmentarzu w Płońsku (woj. mazowieckie). U dziecka stwierdzono obrażenia głowy. Trwają poszukiwania matki noworodka.

Ciało noworodka na cmentarzu. Są wyniki sekcji zwłok. Matka poszukiwana
Noworodek był zakopany w grobie (Google Maps)

24 czerwca na cmentarzu parafialnym w Płońsku przypadkowo odnaleziono zwłoki noworodka. Mężczyzna, który odwiedzał miejsce pochówku swoich bliskich, zauważył przy sąsiednim grobie świeżo wzruszoną ziemię.

Na miejsce został wezwany pracownik cmentarza. Obaj mężczyźni zaczęli odkopywać grób i odkryli zwłoki noworodka zawinięte m.in. w foliowe torby.

Makabryczne odkrycie w Płońsku. Są wyniki sekcji zwłok dziecka

Przeprowadzono już sekcję zwłok dziecka. U chłopca stwierdzono obrażenia głowy ze złamaniem sklepienia czaszki.

Na pewno od urodzenia dziecka do odnalezienia jego zwłok minęło co najmniej kilka dni - powiedziała PAP prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak.

Na razie nie jest jasne, czy dziecko urodziło się żywe. Mają ustalić to dalsze, szczegółowe badania. Wraz ze zwłokami noworodka znaleziono także ubranie ze śladami krwi - nie była to jednak odzież dziecięca. Jej pochodzenie również jest ustalane.

Śledczy poszukują matki dziecka oraz osoby, która umieściła zwłoki dziecka w grobie. Śledztwo dotyczy art. 149 Kodeksu karnego, zgodnie z którym, matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz także: Kolejny masowy grób Indian w Kanadzie. "Oczekujemy przeprosin papieża i Kościoła"

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić