"Co to jest za kretyn?" Ojciec Gużyński grzmi w Kanale Sportowym

228

Ojciec Paweł Gużyński słynie z tego, że potrafi w ostrych słowach skomentować obecną sytuację Kościoła i nie boi się stawiać odważnych tez. Tym razem w Kanale Sportowym opowiedział historię zrozpaczonej kobiety, której po rozpadzie związku zawalił się świat. Jak w tej sytuacji zachował się ksiądz?

"Co to jest za kretyn?" Ojciec Gużyński grzmi w Kanale Sportowym
"Co to jest za kretyn?" Ojciec Gużyński grzmi w Kanale Sportowym (Twitter)

Coraz więcej ludzi odwraca się od Kościoła. Nastolatkowie wskazują, że nie podoba im się, chociażby to, że z ambony przekazywane są homofobiczne treści, tuszowanie przez Kościół afer pedofilskich oraz uwikłanie kleru w politykę.

Ojciec Paweł Gużyński, dominikanin, jeden z inicjatorów projektu społecznego "Kościół wolny od polityki", opowiedział teraz w historię w Kanale Sportowym, która może powodować niechęć ludzi do księży.

Wspomniał o swojej przyjaciółce, której rozpad się związek. Kobieta była rozdarta pomiędzy pragnieniem życia, a popełnieniem samobójstwa, bo tak ją to boli. Zawaliło się jej całe dotychczasowe życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Największe wyzwanie dla Tuska. "Równia pochyła. Trzeba zawrócić"
Od księdza usłyszała wtedy, że nie dostanie rozgrzeszenia, jak się nie wyrzeknie myśli samobójczych. Mówię "co to jest za kretyn", w jakim seminarium on się uczył, kto robi ludziom takie rzeczy? To jest niepojęte - mówi zbulwersowany ojciec Gużyński.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ksiądz ostro o biskupach

Ojciec Gużyński słynie z tego, że potrafi w ostrych słowach skomentować obecną sytuację Kościoła i nie boi się stawiać odważnych tez.

Jeżeli większość biskupów będzie dalej myśleć jak do tej pory, to Kościoły będą pustoszały, księża będą narzekać i mówić, że to wszystko przez media, Żydów, masonów, jezuitów i cyklistów - mówił w programie "Newsroom" Paweł Gurzyński.

Jak dodaje, nie może być tak, że nikt nie kontroluje biskupa. Struktury kontrolne powinny należeć do świeckich. Oprócz tego biskupi muszą dokonać w sobie mentalnej rewolucji. To, co prezentują sobą obecnie, jest godne pożałowania.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić