oprac. Maciej Deja| 

Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord

57

Padł rekord w cofaniu licznika. Funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zatrzymali kierowcę ciężarówki, która miała podejrzanie niski przebieg. Jak się okazało, w pojeździe cofnięto licznik o... ponad 365 tysięcy kilometrów!

Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord
Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord (WP.PL)

Rekordzista wpadł na 444 kilometrze autostrady A4 w miejscowości Targowisko. Policjanci drogówki w ramach kontroli pojazdu ciężarówki marki Iveco sprawdzili aktualny stan drogomierza. Wskazywał on zaledwie 5802 km.

Funkcjonariusze porównali poprzednie wskazania drogomierza znajdujące się w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Okazało się że w 2017 roku (podczas ostatniego badania technicznego) ciężarówka miała 371246 km przebiegu. Oznacza to, że w ciągu niemal trzech lat kilometrów w magiczny sposób ubywało, zamiast przybywać.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Cofanie licznika. W Krakowie padł niezwykły rekord

"Kierowca oświadczył, iż nic nie wie na ten temat, ponieważ pojazd jest własnością jego kolegi. W tym dniu jedynie pożyczył go do przejazdu. Wyjaśnianiem sprawy zajmuje się Komisariat Policji w Niepołomicach" - donosi małopolska policja.

Zobacz także: Zobacz też: Kierowca ferrari pędził 200 km/h mostem Północnym w Warszawie

W ostatnich miesiącach doszło do dwóch ważnych zmian przepisów, w zakresie liczników w pojazdach. Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego od 25 maja 2019 r. cofanie liczników w pojazdach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. po nowelizacji przepisów ws kontroli ruchu drogowego policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczyty są wprowadzane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić