o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Czy były ksiądz odpowie za gwałty i molestowania? Właśnie ruszył jego proces

270
Podziel się

Przed Sądem Rejonowym w Chodzieży (woj. wielkopolskie) ruszył proces Krzysztofa G. Byłego księdza oskarża się o dokonywanie gwałtów i molestowanie Sebastiana B. Miało to miejsce na przestrzeni kilkunastu lat.

Czy były ksiądz odpowie za gwałty i molestowania? Właśnie ruszył jego proces
Były ksiądz usiadł na ławie oskarżonych (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bEIPQJit

Szczegóły sprawy przedstawił portal radio.opole.pl. Na wniosek stron proces będzie toczyć się za zamkniętymi drzwiami. Przed pierwszą rozprawą głos zabrał poszkodowany Szymon D. W rozmowie z mediami przyznał, że ma nadzieję na sprawiedliwą karę dla duchownego. Nie omieszkał również przypomnieć, że na rozpoczęcie procesu czekał kilka lat.

Czekałem parę lat, z czego po drodze [postępowanie] było umorzone przez prokuraturę. Udało się przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu na nowo ruszyć to wszystko. Oczekiwania były dosyć duże, ale dzisiejszy stres jest jeszcze większy niż w czasie tych przesłuchań, bo trzeba się będzie zmierzyć ze sprawcą oko w oko - przyznał Szymon D.
bEIPQJiv

Ksiądz Krzysztof G. miał molestować Sebastiana B. przez kilkanaście lat. Wszystko zaczęło się w 2001 roku. Poszkodowany miał wtedy 14 lat i był ministrantem w kościele w Chodzieży.

10 sierpnia pokrzywdzony zobaczył oskarżonego pierwszy raz od 2015 roku. To właśnie wtedy doszło do ich ostatniego spotkania w domu Sebastiana B. Oprawca miał przyznać się wtedy do winy i zagwarantować, że sam zgłosi się w tej sprawie do abp. Stanisława Gądeckiego.

W kurii była ta sprawa już w 2015 roku złożona, do prokuratury mec. Nowak składał to chyba w styczniu 2017 roku. Kuria jakby chciała, żeby to się przedawniło. Nie zostałem tam nawet poinformowany, że mogę złożyć takie zawiadomienie też do prokuratury - mówił pokrzywdzony.

Szymon D. został zapytany przez media, czy ma pretensje do Kościoła. Bez wahania odpowiedział, że ma od samego początku. Te mają wynikać choćby z faktu, że pokrzywdzony nie został poinformowany o tym, że czyny duchownego mogą być ukarane przez polski wymiar sprawiedliwości.

bEIPQJiB

Pełnomocnik pokrzywdzonego zaznaczył, że będzie domagać się wydania aktu postępowania kanonicznego, karno-administracyjnego dotyczącego sprawcy. Adwokat Artur Nowak nie wyobraża sobie innego scenariusza.

Będziemy domagali się, żeby sąd ten materiał ściągnął przede wszystkim, bo to nie może być tak, że w jakikolwiek sposób państwo jest skrępowane w tym, żeby mieć wszelkie dane, które są potrzebne do ustalenia stanu faktycznego - zaznaczył adwokat.

Zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego nie chcieli rozmawiać z mediami. Kolejna rozprawa ma odbyć się już we wrześniu. Wiadomo, że Krzysztofowi G. grozi do 12 lat więzienia.

bEIPQJiC
Zobacz także: Rzeczniczka Porozumienia o podwyżkach dla polityków. Ma pomysł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPQJiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(270)
Pozdro pis
2 miesiące temu
Duda go ulaskawi
Obserwator
2 miesiące temu
Mówiłem, uchwalić deputat i będzie po problemie...
Zyx
2 miesiące temu
Ksiądz molestował chłopa który na koniec miał 27 lat. Może jest genem i się zakochał?
bEIPQJiX
Kociewiak
2 miesiące temu
I on jeszcze żyje... .
KOREKTA
2 miesiące temu
To Sebastian B. czy Szymon D. ?
Hshshs
2 miesiące temu
W tych wszystkich sprawach nie kumam zawsze jednego. Jak to może ciągnąć się latami, zgwałcił raz to się go unika, równocześnie składa doniesienia na psiarnie. W każdym takim przypadku najbardziej zastanawia fakt że ofiara wraca do kata po więcej
mik
2 miesiące temu
poszkodowany mial wtedy 14 lat i sie zaczelo,przez kilkanascie lat.Od 1 do 10 to kilka,od 11 do 20 to kilkanascie,ksiadz go przestal molestowac gdy ten mial 25,26, 27 itd,co to za glupoty piszecie
ip123
2 miesiące temu
Nie można być byłym księdzem. Składa śluby nieodwracalne. Za złamanie ich grozi śmierć w ogniach piekielnych.
KLEMENS
2 miesiące temu
To wszystko oczywiste kłamstwo. Żaden ksiądz nie jest zdolny do takich bezeceństw. Czcigodne, konsekrowane ciało nie mogło dopuścić się tego co tu opisane. Bóg by na to nie pozwolił xd.
Barbara Katol...
2 miesiące temu
Każdy kto podnosi renkę na Kościuł Polski podnosi renkę na Ojczyznę!
ABCLGBTQVWXYZ
2 miesiące temu
Dla równowagi, zauważę, że co roku 800 pedofili-ateistów gwałci jakieś dziecko. Mniej niż co trzeci jest ukarany. W mediach Zmowa Milczenia... Jak widać są chronieni. Żeby ochrona była szczelna, trzeba gęgać o 4 czy 8 księżach. Ktoś musi robić za kozła ofiarnego, aby reszta gwałciła bezpiecznie.
Wi kary
2 miesiące temu
Chyba zjadę sobie na ręcznym, jak to czytam... aaa, doszedłem!
Justyna
2 miesiące temu
A kto przy zdrowych zmysłach wstąpiłby do czarnej mafii zarobkowej i niszczącej ludzi poprzez manipulacje i utrzymywanie w ciemnocie umysłowej. Już nie wspomnę o pedofili i zbrodniach do jakich dopuścili się w historii poprzez wojny. Przyszły ksiądz wstępując do takiej zbrodniczej organizacji już musi być spaczony, a przebywając w niej degeneruje się jeszcze bardziej, do tego czując się bezkarnie. Tą bezkarność niestety gwarantują im rządzący. Dlatego trzeba przy najbliższych wyborach odsunąć PiS od władzy i zdelegalizować KK, bo to zakały tego świata, które niszczą człowieka.
bEIPQJiP
vbm
2 miesiące temu
Z badań wynika, że większość duchownych wykorzystujących nieletnich to nie pedofile, tylko efebofile, a więc sprawcy, którzy szukają kontaktów seksualnych z osobami w późnym wieku dojrzewania. A skoro większość ich ofiar to nastoletni chłopcy, rodzi się pytanie o relację między orientacją seksualną a płcią ofiar.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić