Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Czy górnik może to przeżyć? Eksperyment naukowy w Miłkowie. Mocne nagranie

7
Podziel się

Jak wygląda wybuch metanu w kopalni? Postanowili to sprawdzić naukowcy. Wykorzystano do tego Kopalnię Doświadczalną "Barbara" w Mikołowie. Robi wrażenie!

Czy górnik może to przeżyć? Eksperyment naukowy w Miłkowie. Mocne nagranie
Szyb w kopalni sekundy przed wybuchem (Twitter)
bEUDoPJx

Górnictwo to trudny i obarczony ogromnym ryzykiem zawód. Niejednokrotnie podczas prac dochodzi do eksplozji, albo do runięć, podczas których ludzie przysypywani są żywcem węglem.

Co jednak widzą przed wybuchem górnicy, którzy są świadkami eksplozji metanu? Postanowiono to sprawdzić.

bEUDoPJz

W Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie zaprezentowano wybuch metanu. Gorące płomienie przechodzą przez kolejne korytarze kopalni. Szansa na przeżycie czegoś takiego jest niemal zerowa.

Nawet po obejrzeniu na żywo tego „pokazu” to bardzo trudne do wyobrażenia... Jeśli nie zabije cię fala uderzeniowa i zawalony strop, to kolejny jest ogień 2000 st. Celsjusza, a jeśli cudem to się przetrwa, to kolejne jest uduszenie się pyłem i gazami, i to wszystko głęboko pod Ziemią - komentuje film użytkowniczka Twittera.
bEUDoPJF
To na filmie to zapłon samego metanu. W warunkach kopalni podrywa się dodatkowo pył węglowy (całe tony) i pomnaża moc wybuchu - dodaje ktoś inny.

Przypominamy o tym, ponieważ w 2018 roku, 20 grudnia doszło do wybuchu metanu w czeskiej kopalni w Stonawie. To wtedy 13 górników zmarło, z czego aż 12 z nich było Polakami. W tym roku mija 2 rocznica od tamtego wydarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDoPKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
mały
12 miesięcy temu
Prawda. Wybuch metanu to pikuś przy wybuchu pyłu węglowego ale oba połączone razem w małej przestrzeni to już inna sprawa i lepiej być gdzie indziej.
Czlowiek
12 miesięcy temu
Kopalnie doprowadzone do skraju bankructwa,więc trzeba robić wszystko by zniechęcić do pracy!!!
nie gornik
12 miesięcy temu
Praca nie warta pieniedzy. Lepiej zarobic 1,000 pln mniej ale codziennie byc w domu. I tu zadna bozia nie pomorze jak majster przekrecie czytnik metanu. Przy okazji..polecam niedowiarkom ksiazke,,,Paranormalnosc...moze wtedy ruszycie mozgami
bEUDoPKb
Antoni
12 miesięcy temu
Niby tak tyrają, tacy przemęczeni, tak niebezpiecznie a jednak okazuję sie, że kilku potrafiło w czasie pracy zgwałcic innego i to pewnie nie pierwszy raz! A tacy wszyscy pobożni...
4443
12 miesięcy temu
Górnik nie może przeżyć gdy mówią że jego 14ta wypłata jest opóźniona o 2 dni.
Dowcipek
12 miesięcy temu
Miłkowie ?/////////////////
Jasne ...
12 miesięcy temu
Wystarczy zmienić pracę , czas kopalni dawno się skończył !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić