Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Czy pomimo restrykcji związanych z Omikronem wciąż można nadawać paczki do Anglii?

Podziel się:

Pandemia zbiera swoje żniwo na całym świecie, wpływając na życie mieszkańców wielu krajów. W ostatnich miesiącach w Europie rozwija się Omikron – odmiana wirusa COVID-19, która szczególnie dała się we znaki Wielkiej Brytanii. Czy wprowadzony w tym kraju lockdown sprawia, że paczki do Anglii nie dotrą do adresatów na czas?

Czy pomimo restrykcji związanych z Omikronem wciąż można nadawać paczki do Anglii?
(materiały partnera)

Paczki do UK a lockdown

Wielka Brytania jest często wybieranym krajem, do którego Polacy wysyłają przesyłki. Rzeczy osobiste, materiały do pracy i nauki czy prezenty są dostarczane krewnym z wielu okazji. Jedną z nich jest też pandemia, która w znacznym stopniu ograniczyła możliwość podróżowania. W ostatnim czasie na Wyspach rozwija się Omikron, który wymusił na tamtejszych władzach wprowadzenie lockdownu. W związku z tym klienci firm kurierskich zastanawiają się, czy można wysłać paczkę do Anglii.

Ograniczenia z pewnością są spore, a do niektórych rejonów kraju trudno dojechać. Pamiętajmy jednak, że przewoźnicy już długo działają w warunkach pandemii, w efekcie czego wypracowali własne zasady bezpiecznego postępowania w kontaktach z klientem. Warto też wziąć pod uwagę, że w sytuacji, gdy kontakt osobisty jest niewskazany, wymiana przesyłek ułatwia zachowanie dystansu społecznego. Dlatego w okresie aktywności Omikrona paczki do Anglii nadal są dostarczane do odbiorców.

Co można wysłać paczką do Anglii?

Pandemia w znacznym stopniu utrudnia życie, w tym dostęp do artykułów pierwszej potrzeby. Pomimo to jednak nie wszystkie przedmioty mogą się znaleźć w takiej przesyłce. Klienci często zastanawiają się, czy można wysyłać paczki do Anglii z serwisu EuroPaka. Czy to z lekami, czy z suplementami diety. 

Niestety przepisy nie pozwalają na transport takich towarów. Podobnie, jak do paczki do UK nie można włożyć przedmiotów łatwopalnych, wybuchowych, środków płatniczych czy kosztownej biżuterii. Co można wysłać paczką do Anglii?

Lista przedmiotów zakazanych jest bardzo długa, a wydłużają ją jeszcze poszczególni przewoźnicy, którzy nie odprawiają paczek z konkretnymi przedmiotami. Jeśli chcesz podarować bliskim miły prezent lub wspomóc ich w trudniejszym okresie, możesz zdecydować się na:

  • odzież używaną lub nową wysyłaną pojedynczo, w celach niekomercyjnych (trzeba uważać na ceny ubrań, których wartość nie może przekroczyć 45 euro. Powyżej tej kwoty trzeba zapłacić podatek VAT),
  • zabawki i gry planszowe,
  • rower, hulajnogę itp.,
  • sprzęt elektroniczny, 
  • artykuły i urządzenia AGD,
  • przedmioty codziennego użytku,
  • artykuły higieniczne,
  • materiały papiernicze.

 

Co, jeśli omyłkowo włożymy jakiś zakazany przedmiot do paczki? Jeśli dojdzie do jej uszkodzenia czy zgubienia, przewoźnik nie pokryje kosztów straty. Przykładem jest rozpuszczona tabliczka czekolady, rozsypana herbata czy potłuczony zabytkowy wazon.

Aby uniknąć problemów i przykrych konsekwencji, można przygotować listę tego, co ma trafić do paczki i skonsultować zawartość z przewoźnikiem. Dylemat budzą też produkty akcyzowe. Chociaż oficjalnie można je przewozić przez granicę w odpowiedniej ilości, większość firm kurierskich nie zgadza się na ich transport. 

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Mogłoby się wydawać, że zarówno Brexit, jak i pandemia negatywnie wpłynęły na koszt nadawania paczki do Anglii. W rzeczywistości różnice w cenach są nieznaczne, jednak pod warunkiem, że wartość paczki nie przekroczy progu podatkowego w wysokości 45 euro. Wówczas nadawca ponosi jedynie koszt opłaty celnej, najczęściej doliczonej do usługi. 

Za nadanie małej paczki w serwisie Euro Paka trzeba zapłacić od 110 do 123 zł. Porównywalnie cena takiej samej przesyłki wysyłanej do Irlandii, która nadal jest członkiem Unii Europejskiej, wynosi od 112 do 123 zł.

Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić