aktualizacja 

Dantejskie sceny w zoo. Wszystko oglądały przerażone dzieci

8

Makak berberyjski uciekł ze swojego wybiegu i przedostał się do zagrody należącej do lwów. Grupa lwów zaatakowała małpę i rozerwała ją na strzępy. Wszystko działo się na oczach przerażonych gości parku safari Blair Drummond w Szkocji.

Dantejskie sceny w zoo. Wszystko oglądały przerażone dzieci
Lwy zagryzły małpę na oczach przerażonych gości parku.

Do przerażającego zdarzenia doszło w parku safari Blair Drummond w Szkocji. Jedna z małp uciekła ze swojego wybiegu i przedostała się na teren, który zamieszkują lwy. Te natychmiast rzuciły się na małpę.  

Lwy szarpały i dusiły małpę na oczach gości, którzy odwiedzili park. Jeden z opiekunów próbował osłonić ciężko zranione zwierzę, parkując pick-upem nad na poranionym ciałem. Jednak jeden z lwów wyrwał małpę spod pojazdu i uciekł. 

Ciało makaka zostało później znalezione przez pracowników parku. Całe zdarzenie zostało nagrane i sfotografowane przez gości parku. Widać na nich grupę lwów, które szarpią bezbronną małpę.  

Zobacz także: Lew pieszczoch. Król zwierząt i jego opiekun hitem w sieci
To była duża małpa i zaskakująco szybka - ale nie miała szans. To było straszne zobaczyć grupę lwów, które ją ścigają. Zdaliśmy sobie sprawę, że niewiele można zrobić, aby ją uratować. Straszny dźwięk małpy krzyczącej o życie pozostanie z nami – powiedział naoczny świadek dla Mail Online. 

Zmarła małpa należała do zagrożonego gatunku makaka berberyjskiego. Wraz z 29 innymi osobnikami przywieziono ją z Gibraltaru w 2014 r. Makaki berberyjskie są na skraju wyginięcia ze względu na niszczenie ich siedlisk i nielegalny handel zwierzętami. Na wolności żyje ich mniej niż 8 tys.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić