oprac. Violetta Baran| 

Dolny Śląsk. Tragiczny wypadek autokaru. Wracali ze świątecznego jarmarku we Wrocławiu

8

1 osoba nie żyje, 24 z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala. Taki jest bilans wypadku na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna w gm. Polkowice na Dolnym Śląsku. Ofiary wypadku wracały z wycieczki - ze świątecznego jarmarku we Wrocławiu.

Droga S3 przez wiele godzin była zablokowana
Droga S3 przez wiele godzin była zablokowana (112polkowice.pl, Krzysztof Halla)

Do wypadku doszło tuż przed godziną 21, na wjeździe na drogę ekspresową S3. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że autokar prawdopodobnie wpadł w poślizg - nawierzchnia była mokra, padał deszcz. Pojazd wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

Autobusem jechało 51 osób - 49 pasażerów: osoby niepełnosprawne, w tym dzieci oraz dwóch kierowców. Wracali z wycieczki na jarmark świąteczny we Wrocławiu do swoich domów w Międzyrzeczu i Pszczewie.

Przez kilka godzin trwała dramatyczna akcja ratunkowa, w której brało udział 26 strażackich zastępów z powiatu polkowickiego i głogowskiego wspomaganych przez służby z Polskiej Miedzi oraz wiele zespołów pogotowia ratunkowego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Część pasażerów autokaru po wypadku opuściła go o własnych siłach, innym musieli przyjść z pomocą strażacy - rozcinając wrak pojazdu. Niestety, kilka osób podczas wypadku wypadło z autokaru. Cztery z nich znalazły się pod wrakiem. Strażacy ręcznie odkopywali ziemię, by się do nich dostać.

Praktycznie każdy uczestnik wycieczki odniósł obrażenia. Większość osób opatrzono na miejscu. 24 rannych przewieziono do szpitali w Głogowie, Lubinie, Legnicy i Nowej Soli. Pięciu z nich jest w stanie ciężkim.

Niestety, jedna z osób podróżujących autokarem - kobieta - zginęła na miejscu.

- Kierujący był trzeźwy. Pobrano mu dodatkowo krew do badań. W tej chwili okoliczności wypadku będą badane przez policję i prokuraturę - poinformował Krzysztof Zaporowski z policji we Wrocławiu.

Źródło: miedziowe.pl, tvn24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić