Ludzka tragedia. Dramat na wiadukcie w Gnieźnie

53

Funkcjonariusze z Gniezna musieli sprostać wyjątkowo trudnej sytuacji. Dosłownie w ostatnim momencie udało im się złapać samobójcę, który próbował rzucić się z wiaduktu. Nagranie z dramatycznych wydarzeń opublikowali w sieci.

Ludzka tragedia. Dramat na wiadukcie w Gnieźnie
Policjanci zapobiegli tragedii (Facebook, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie)

Policjanci z Gniezna wykazali się niesamowitym refleksem. Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Patrolując ulice miasta, funkcjonariusze trafili na desperata, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z okolicznego wiaduktu.

Według relacji policjantów udało im się złapać samobójcę dosłownie w ostatniej chwili, gdy też zdążył już puścić się barierek. Ryzykowali własnym życiem, gdyż jak twierdzą, zdesperowany mężczyzna próbował pociągnąć ich za sobą w dół.

Podczas patrolowania ulic mundurowi zauważyli mężczyznę, który stał za barierkami i wyglądał jakby przygotowywał się do skoku. Policjanci nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyli w jego kierunku. W tym czasie mężczyzna puścił się barierek i zaczął spadać. Z narażeniem własnego życia policjanci chwycili go za ręce i ubranie. 38-latek próbował jeszcze pociągnąć policjantów ze sobą. Krzyczał, by go puścili, że nie chce już żyć - relacjonują policjanci

Sytuację widać na nagraniu, które zarejestrował świadek wstrząsającego incydentu. Mrożące krew w żyłach wideo gnieźnieńska policja udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Emocje u policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego z Gniezna, st. post. Kornela Lange i st. post. Edyty Gabryszewskiej, jeszcze nie opadły, chociaż od traumatycznych wydarzeń minęły już 4 godziny - napisali gnieźnieńscy policjanci na Facebooku

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie znajduje się pod specjalistyczną opieką.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Przyszedł na stację paliw w Gubinie. Zrobił coś szokującego
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić