Dramat w Mrągowie. Mężczyzna wyskoczył z okna sądu

87

W piątek (8 grudnia) z okna w Sądzie Rejonowym w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie) wyskoczył 26-letni mężczyzna. Jego życia niestety nie udało się uratować. Policja i prokuratura od kilku godzin wyjaśniają szczegóły tego dramatycznego zdarzenia.

Dramat w Mrągowie. Mężczyzna wyskoczył z okna sądu
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, DAREK11)

O całej sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa. Dramat rozegrał w piątek po godzinie 9.00, gdy z okna na drugim piętrze w sądzie w Mrągowie wyskoczył 26-letni mężczyzna. Zespół ratownictwa medycznego, który przyjechał na miejsce, stwierdził jego zgon.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Te informacje potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Sprawa, w której uczestniczyła ta osoba, toczyła się bez udziału prokuratora - przekazał Brodowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosja użyje żywności jako broni? Ekspert komentuje możliwy kryzys

Według nieoficjalnych ustaleń PAP wobec osoby, która wyskoczyła z sądowego okna, toczyło się postępowanie związane ze skierowaniem na leczenie odwykowe. Podsądnego bezskutecznie próbowali powstrzymywać świadkowie obecni na sądowym korytarzu.

Mężczyzna wypadł z okna szpitala

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu w województwie lubelskim. Mężczyzna wypadł przez okno, jednak nie był to sąd, tylko szpital.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na chodniku ujawniono ciało mężczyzny. Był to 35-latek. W wyniku obrażeń ciała zginął na miejscu - relacjonował dla "Dziennika Wschodniego nadkomisarz Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

Według informacji policji, mężczyzna był pacjentem szpitala neuropsychiatrycznego przy ulicy Abramowickiej.

Obrażenia na ciele 35-latka, które ujawniono podczas oględzin na miejscu wskazywały na upadek z dużej wysokości. Ciało zabezpieczono do sekcji, wstępnie wykluczyliśmy udział osób trzecich. Będziemy wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia - dodał, zapytany o ewentualny brak lub nieprawidłowości w zabezpieczeniach okien w szpitalu - dodaje.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić