Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

COVID-19. Badania dotyczące Delty. Chodzi o szczepionkę. Nie jest dobrze

149
Podziel się

Naukowcy z Uniwersytetu Hebrajskiego przeprowadzili ważne badania. Niestety, wynika z nich, że szczepionka firmy Pfizer/BioNTech jest mniej skuteczna w przypadku zakażenia wariantem Delta koronawirusa.

COVID-19. Badania dotyczące Delty. Chodzi o szczepionkę. Nie jest dobrze
(Getty Images)
bELfJUYB

Izrael przoduje w badaniach nad koronawirusem. Tym razem naukowcy z Uniwersytetu Hebrajskiego opublikowali badania, z których wynika, że preparat firmy Pfizer/BioNTech jest mniej skuteczny w przypadku zakażenia wariantem Delta koronawirusa.

Badanie zostało ujawnione przez izraelskie ministerstwo zdrowia. Eksperci udowodnili, że szczepionka Pfizera jest skuteczna jedynie w 64 proc. w powstrzymaniu infekcji tą odmianą. Dla porównania na poprzednich szczepach wirusa działanie preparatu wynosiło ponad 90 proc. Mowa rzecz jasna o osobach w pełni zaszczepionych - dwiema dawkami.

bELfJUYD

Ale jest też druga strona medalu. Mimo mniejszej skuteczności szczepionka Pfizera chroni przed ciężkim przebiegiem zakażenia i hospitalizacją - w tych przypadkach jej skuteczność oscyluje wokół 93 proc.

Choć obecnie w Polsce nie ma się czego bać, eksperci wciąż ostrzegają, by nie lekceważyć zagrożenia. To pomoże zminimalizować lub nawet uniknąć czwartej fali COVID-19 jesienią.

bELfJUYJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELfJUZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
Pukas
4 miesiące temu
Gdyby wszyscy, zawsze od ponad roku w miejscach publicznych, zamkniętych nosili maseczki to szczepionki może nie byłyby konieczne.. Ale łatwiej się zaszczepić lub nic nie robic niż nosić maseczki...po co przejmować się innymi?
trendowaty
4 miesiące temu
No to szczepic te ludzkie myszy co tak sie chca szczepic po dwa razy to bedzie ponad 100% Hahahahahahah
Gość
4 miesiące temu
Doktorki... Co niektóży.Może zaczniecie w koncu robic to do czego was zobowiązuje przysięga lekarska...
bELfJUZf
LECENS
4 miesiące temu
To wszystko stworzyli zeby wykonczyc Ludzi i zarobic na nich. Przesto ci bogacze zacieraja rece i smieja sie z naiwniakow! Po tych szczepionkach ludzie bede umierac nawet po paru latach bo to co one stworza nie bedzie wyleczalne!!!!!!!
Prawda
4 miesiące temu
Wszyscy umrzemy więc czym się martwić, to kwestia czasu:-)
r4L
4 miesiące temu
W sumie racja, skoro każde kichnięcie, parskniecie i inne przeziebienie nazywacie innymi "wariantami" to rzeczywiscie nie jest dobrze
Marek
4 miesiące temu
dla mnie biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
Olo
4 miesiące temu
Bedzie caly alfabet
Paragonowa Pa...
4 miesiące temu
Wygraj hulajnoge lub peregraj zycie.Wybor nalezy do Ciebie!
Mario
4 miesiące temu
Dla rego nie czytaj i nie oglądaj wiadomosci miej spokojny umysł a na pewno na nic nie zachorujesz
XZGD
4 miesiące temu
Polacy zacznijcie myśleć i nie dajcie się zamknąć w 4 lockdownie. To nie tylko będzie lockdown, to będzie wielkie przejmowanie waszych domów, mieszkań (po to robią ten oszukańczy spis powszechny)Budowli publiczy6ch i innych. Dlatego część umowy na zapłatę za szczepionki jest utajniona. Bo co, "olacy nie mają się dowiedzieć jak nas Żydzi oszwabiają za Klausem Szwabem realizując Wielki Reset, z depopulacją włącznie". I się na to godzicie. Wyznaczam termin 1 WRZEŚNIA JAKO TERMIN STRAJKU POWSZECHNEGO, ŻĄDANIA NOWYCH WYBORÓW WG NOWEJ OPRACOWANEJ PROCEDURY. OKRĘGI TYLKO JEDNOMANDATOWE, LIKWIDACJA PARTII ITD. Jeśli to nie pomoże zaprzestańmy totalnego płacenia podatków i opłat. Skarb Państwa przestanie istnieć i to szajstwo z rządu musi wisieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
XZGD
4 miesiące temu
Nieważne, czy będziecie przestrzegać obostrzeń, czy nie Oni już 4 falę zaplanowali. Specjalnie wpuszczali rodaków z Anglii dosłownie do ostatnich chwil, zanim wprowadzono im kwarantannę. Siostry z Indii przyleciały też szły piechotą na lotnisko i do hali, Wcześniej przywieźli dyplomatę z żoną z Indii. Pewnie teraz zaproszą zainfekowaną wirusem młodzież z Izraela (oczywiście z paszportami Covidowymi ) do Polski i tak dalej. Prościej by było przywieźć w puszkach odpowiednie szczepy wirusa i wpuść o wyznaczonej dacie do metra,do paru zawsze otwartych hipermarketów w kilku dużych aglomeracjach. I już możemy zacierać łapki ile to businessów, hoteli splajtuje po kolejnej fali??? Wszystko na to wskazuje, że tak właśnie robią nas i nasz naród w konia!!!!!!!!!!!!!!!!! Polacy obudźcie się. Po 4 fali i lockdownie niewiele zostanie w Polsce do łupienia. Wszystko będzie złupione i zadłużone, jeśli na to pozwolicie. Klasa średnie zginie, i roboty nie będzie dla innych. A kraj zadłużyli w ciągu 2 lat na 450 miliardów złotych, podczas gdy w minionych 6 latach prawie wcale. To jest skala dobrodziejstwa rządów PIsu.
niki
4 miesiące temu
scenariusz znany od pierwszej fali.. ale to tylko były teorie spiskowe kolesi w foliowych czapeczkach
bELfJUYX
Panowie z o2
4 miesiące temu
Już jest wariant Lambda.Jesteście nie doinfoemowani.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić