o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Dramat znanego medyka. "Borkoś" potrzebuje krwi

29
Podziel się

W środę w Warszawie doszło do wypadku samochodu z motoambulansem, którym jechał Marcin "Borkoś" Borkowski. Jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej i potrzebuje krwi.

Dramat znanego medyka. "Borkoś" potrzebuje krwi
Dramat znanego ratownika medycznego. "Borkoś" potrzebuje krwi (Facebook)
bEIVtyVx

Marcin Borkowski znany jako "Borkoś" jest ratownikiem medycznym, który w ramach wolontariatu po pracy jeździ prywatnym motoambulansem i pomaga osobom wymagającym interwencji medycznej. Teraz on sam potrzebuje naszej pomocy.

Do wypadku z udziałem Borkowskiego doszło w środę przed godziną 17 w Warszawie na ul. Radzymińskiej. Prowadzony przez niego skuter zderzył się z samochodem osobowym. "Borkoś" trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

bEIVtyVz

W mediach społecznościowych pojawiło się więcej szczegółów odnośnie obecnego stanu zdrowia "Borkosia".

Na tą chwilę stan Marcina jest określany jako ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Przed nim jeszcze kilka operacji, za które trzymamy kciuki oraz w przyszłości niezbędna będzie rehabilitacja - czytamy.

Warto pomagać

Wszystkie osoby, które chcą finansowo wesprzeć Borkosia mogą wpłacać pieniądze na zbiórkę na Patronite. Oprócz tego warto oddać krew ze wskazaniem: Marcin Borkowski, Wojskowy Instytut Medyczny, Odział Intensywnej Opieki Medycznej.

bEIVtyVF

Mężczyzna od 30 lat pracuje w ratownictwie. Do marca ubiegłego roku jeździł tylko w karetce w pogotowiu. Ale od wybuchu pandemii po godzinach pracy przesiada się na prywatny motoambulans.

Zobacz także: Ekspertka o polskiej szkole. Wskazała główne niedoskonałości
bEIVtyWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Obserwator
2 dni temu
Co prawda nie znam tego Borkosia i nie słyszałem o nim ale życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia z tego co wyczytałem chłop robił kawał dobrej roboty ,szacun dla niego
chloropikryna
2 dni temu
Nie widzę problemu. Jak wiadomo powszechnie PRL zostawił po sobie doskonale zorganizowany ruch honorowego krwiodawstwa. Więc temat nie istnieje.
hdk
2 dni temu
Ja prd, ludzie, ogarnijcie się!!! grupa krwi nie ma znaczenia, przy oddawaniu 'ze wskazaniem' działa zasada sztuka za sztukę - za każdą oddaną jednostkę krwi (nie ważne jakiej grupy) potrzebujący otrzyma jednostkę krwi swojej grupy! i nie jest to żadne wyłudzanie, nawet jeśli dawcy oddadzą 50 jednostek a potrzebujący będzie potrzebował tylko 5 jednostek to reszta zasili bank krwi i pomoże innym!! jak ktoś nie chce oddawać to niech nie oddaje ale przynajmniej niech nie szkodzi głupimi komentarzami! ja też HONOROWO oddaję krew i ani trochę nie przeszkadza mi świadomość, że może ona uratować życie takich egoistów i dyletantów intelektualnych jak niektórzy tu komentujący..
bEIVtyWb
Jonek
2 dni temu
Nie podaliście jaka grupa krwi jest potrzebna.
Hkt
2 dni temu
No dobrze ale ile tej krwi potrzebuje?1000-2000litrow?
John
2 dni temu
Trzeba pomocagac..
Nitras
3 dni temu
Szczepionki dajcie mu 3 i będzie git będzie zdrowy jak ryba a jak się wykręci zwalicie ze to covid to wam najlepiej wychodzi
Powinien
3 dni temu
jeżdzić samochodem. Motocykl na naszych drogach to śmierć.
OKO
3 dni temu
Do redakcji : Dajcie to na "pierwszą stronę" - to naprawdę człowiek, którego warto ratować.!!!
OKO
3 dni temu
Szkoda chłopa. Trzeba mu jakoś pomóc. Może i wariat bo gość z pasją ale tylko tacy ludzie mogą coś zrobić w tym zapyziałym świecie.
Ludzie
3 dni temu
Polacy to jednak ciemnota… Nie podaje się grupy krwi, mówi się przy oddaniu dla kogo, jeśli nie jesteś Honorowym Dawca. Oczywiście Honorowy Dawca także w takich przypadkach może wskazać konkretna, potrzebująca osobę.
ASAD
3 dni temu
Dlaczego pewne grupy osob pracuja po pracy To jest przemeczanie organizmu Czy panstwo za malo mu placilo ze musial dorabiac ? Ogolnie powinien byc zakaz dorabiania przez osoby takiego pokroju Pozniej sa wypadki przemeczenia lub poprostu ktos placze ktos zostaje kaleka
Koo
3 dni temu
Potrzebna krew a nie podali jaką ma grupę…Polska to stan umysłu.
bEIVtyVT
katoliczka
3 dni temu
Nie podali grupy krwi - przy okazji wypadku chcą wyłudzić od ludzi dobrej woli kilka litrów krwi -na potrzeby innych. Nieuczciwe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić