o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Duże kontrowersje. Córka Stanisława Piotrowicza nagle awansowała?

45
Podziel się

Córka Stanisława Piotrowicza błyskawicznie awansowała do elitarnego wydziału Prokuratury Krajowej. Prokuratorzy twierdzą, że tak szybki awans na to stanowisko można określić mianem precedensu.

Duże kontrowersje. Córka Stanisława Piotrowicza nagle awansowała?
Zdj. il. (Getty Images)
bDZSPgcB

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Barbara Piotrowicz, po zaledwie 4,5 roku pracy w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie, uzyskała awans. Córka byłego posła PiS, a obecnie sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, została oddelegowana do tzw. pezetów, czyli najbardziej elitarnego wydziału.

Jest on podległy bezpośrednio Prokuraturze Krajowej. Decyzje ws. takich awansów podejmuje natomiast prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

bDZSPgcD

Barbara Piotrowicz - sylwetka

Zanim Barbara Piotrowicz odebrała nominację prokuratorską, przez krótki czas była adwokatem. Serwis natemat.pl tłumaczy, że "powołano ją na podstawie art. 80, pozwalającego na wskazanie kandydata we wniosku Prokuratora Krajowego bez przeprowadzenia konkursu".

Od 22 marca 2021 roku pracuje w Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Prokuratorzy oceniają, że to bardzo szybki, ale i spory awans. Takie zjawisko określają mianem precedensu. Jak można się domyślić, osiągnięcie Piotrowicz gwarantuje też niemałą podwyżkę.

bDZSPgcJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSPgde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Gosc
2 miesiące temu
Prokuratura to taka prywatna firma rodzinna
gość
2 miesiące temu
Czerwone pająki działają szybko i zagarniają wszystko...
Alek
2 miesiące temu
Nie wiem kogo to dziwi. Rodzina PIS musi się trzymać razem i dobrze żyć.
bDZSPgdf
+/-
2 miesiące temu
Dalszy ciąg spektaklu: "Rodzina i swoi na naszym". Ale dobrze, że Posady i Stanowiska tylko dla najbliższych. Gorzej będzie jak zaczną dopominać się dalsi krewni czy znajomi. Skąd PiS weźmie te stanowiska? A jak cała Polska zapisze się do PiS-u? Wszyscy będziemy doradcami, prezesami, dyrektorami na naszym, wspólnym - czeka nas świetlana przeszłość!
skobel
2 miesiące temu
Jeszcze w historii Polski nie było takiego jak teraz kolesiostwa, prywaty, złodziejstwa, pleców i koneksji, ośmiorniczych układów, buty i zaprzaństwa! I oni zwą się "prawem i sprawiedliwością"! Chyba tylko dla jaj!
zik
2 miesiące temu
Ciekawe w jak kretyński sposób zaczną to tłumaczyć? Ha, ha, ha!
tak
2 miesiące temu
Tatuś kocha córeczkę... ha, ha
APiS
2 miesiące temu
To dobrze że układ troszczy się o swój narybek.
*****POlewicę
2 miesiące temu
Też mi afera po 4,5 roku pracy dostała awans! Czyli co źle czy dobrze? Zapewne politycy PO czy SLD degradowali członków swoich rodzin!
Masakra
2 miesiące temu
Afera parówkowa rozkręcona przez tvniemcy jest lepsza!
Romek
2 miesiące temu
Swoja do swoich po swoje.
GOŚĆ
2 miesiące temu
Inteligencja wrodzona z czasów z xx - wieku.
Jajacek.
2 miesiące temu
Tak pazernej ekipy jeszcze nie było. A kolesiostwo Kaczyńskiego z Piotrowiczem jest obrzydliwe.
bDZSPgcX
JóziÓ
2 miesiące temu
""można określić mianem precedensu.""= bzdura.To jest bez precedensu, too jest normalka w tej rządzącej,obłudnej kaście.W tej anarchii komunistycznej,spadkobierczyni ideologi komunistycznej.Aaa tatuś ma sporo znajomych w starej nomenklaturze ii nowej kaście,skoro został wstawiony do senatu,mimo dekomunizacji.Ciekawe jakie ma haki/teczki na obecną kastę
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić