Duże kontrowersje. Córka Stanisława Piotrowicza nagle awansowała?

60

Córka Stanisława Piotrowicza błyskawicznie awansowała do elitarnego wydziału Prokuratury Krajowej. Prokuratorzy twierdzą, że tak szybki awans na to stanowisko można określić mianem precedensu.

Duże kontrowersje. Córka Stanisława Piotrowicza nagle awansowała?
Zdj. il. (Getty Images)

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Barbara Piotrowicz, po zaledwie 4,5 roku pracy w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie, uzyskała awans. Córka byłego posła PiS, a obecnie sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, została oddelegowana do tzw. pezetów, czyli najbardziej elitarnego wydziału.

Jest on podległy bezpośrednio Prokuraturze Krajowej. Decyzje ws. takich awansów podejmuje natomiast prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Barbara Piotrowicz - sylwetka

Zanim Barbara Piotrowicz odebrała nominację prokuratorską, przez krótki czas była adwokatem. Serwis natemat.pl tłumaczy, że "powołano ją na podstawie art. 80, pozwalającego na wskazanie kandydata we wniosku Prokuratora Krajowego bez przeprowadzenia konkursu".

Od 22 marca 2021 roku pracuje w Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Prokuratorzy oceniają, że to bardzo szybki, ale i spory awans. Takie zjawisko określają mianem precedensu. Jak można się domyślić, osiągnięcie Piotrowicz gwarantuje też niemałą podwyżkę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić