o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dymisja prezesa NIK? Patryk Jaki: służby zakończyły kontrolę

4
Podziel się

Zakończyła się kontrola oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Może się okazać, że służby zadziałały całkiem nieźle - powiedział europoseł PiS Patryk Jaki.

Patryk Jaki, Europoseł Prawa i Sprawiedliwości i były wiceminister sprawiedliwości
Patryk Jaki, Europoseł Prawa i Sprawiedliwości i były wiceminister sprawiedliwości (PAP, Piotr Polak)
bECMFTSJ

O losy prezesa NIK Patryk Jaki pytany był w TVN24. - Nie jest wykluczone, że prezes Marian Banaś poda się niebawem do dymisji - ocenił europoseł PiS w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Były wiceszef resortu sprawiedliwości zaznaczył, że "od początku pochodził do wyjaśnień prezesa NIK sceptycznie". - Niedostatecznie wszystko tłumaczył. Mnie jego wyjaśnienia nie przekonały i pan Banaś powinien co najmniej rozważyć podanie się do dymisji - stwierdził.

- Zakończyła się kontrola oświadczeń majątkowych prezesa i może się okazać, że służby zadziałały całkiem nieźle - dodał. Dopytywany o szczegóły wniosków z kontroli CBA, nie chciał ujawnić więcej.

bECMFTSL
Zobacz także: Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Wicepremier Sasin deklaruje

Na uwagę prowadzącego, że oficjalnie nikt nie wie o zakończeniu kontroli, Jaki odpowiedział" "to prawdopodobnie się zakończyła".

Przed godz. 10 NIK wydał komunikat ws. sytuacji prezesa. "W związku z doniesieniami medialnymi jakoby prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa. Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym, a zadania Najwyższej Izby Kontroli realizowane są zgodnie z przyjętym planem pracy" - poinformowano.

bECMFTSR

Wniosek o rezygnację Mariana Banasia - jak twierdzą posłowie Borys Budka i Sławomir Nitras - na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek miał zostać złożony we wtorek po południu. Marszałek Sejmu zaprzeczyła tym informacjom.

Będzie zmiana premiera? Patryk Jaki: Potrzebna jest rozmowa na ten temat

Tymczasem Solidarna Polska nie wyklucza zmiany na stanowisku szefa rządu. - Potrzebna jest rozmowa na ten temat, ale najpierw w gronie koalicyjnym - powiedział europoseł Patryk Jaki.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pojawił się we wtorek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Spędził tam kilkadziesiąt minut. Nie wiadomo, czego dotyczyła rozmowa z prezesem PiS, ale "Fakty" TVN podały nieoficjalnie, że Zbigniew Ziobro zażądał stanowiska wicepremiera oraz dodatkowego ministerstwa dla polityka Solidarnej Polski.

bECMFTSS

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECMFTTm
KOMENTARZE
(4)
Patriota
2 lata temu
Fajny ojciec rodziny którego nigdy nie ma w domu, dziecko do niego mówi wujek, walić takie życie prawda kochana żono.
aswerus
2 lata temu
Banaś był bardzo dobry w szkodzeniu mafii , dlatego była taka nagonka na niego. Miał duże osiągnięcia uzyskał wiele dla budżetu w Polsce.
real
2 lata temu
Zadziałały? Bzdura. Jakby nieźle (choć trochę normalnie) działały to Banaś nigdy by nie był nawet portierem w NIK-u a co dopiero prezesem.
bECMFTTn
Hjg
2 lata temu
Skąd Jaki ma wiadomości co robią sluzby
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić