Dzieci zostały bez mamy. Tragedia w Kozerkach. Po 8 latach zapadł wyrok

7

W samochód, którym podróżowała matka z dwójką dzieci, wjechał pociąg. Kobieta zginęła, a jej córeczki w wieku 3 i 9 lat były w ciężkim stanie. Dróżnik, który nie opuścił szlabanu na przejeździe kolejowym w Kozerkach, po ośmiu latach od tragedii usłyszał wyrok.

Dzieci zostały bez mamy. Tragedia w Kozerkach. Po 8 latach zapadł wyrok
36-latka zginęła, a jej córeczki trafiły do szpitala (Policja)

Do tragedii doszło 30 września 2013 r. na przejeździe kolejowym w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. 36-letnia Anna H. podróżowała z dwoma córeczkami w wieku niespełna 9 i 3 lat, które siedziały z tyłu w fotelikach.

Kobieta wjechała za ciężarówką na przejazd przy otwartych zaporach. Na torach powstał zator, a w auto, którym jechała matka z dziećmi, uderzył pociąg regionalny.

Samochód został zepchnięty na sąsiedni tor i po chwili uderzył w niego pociąg Intercity. 36-latka zginęła na miejscu, a jej córeczki w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Jedna z nich przez trzy miesiące nieprzytomna.

Po ośmiu latach od tragedii dróżnik Adam H. usłyszał wyrok. Sąd uznał go za winnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach kolejowych polegającego na sfałszowaniu przez dróżnika dziennika pracy.

Tragedia na przejeździe kolejowym. Dróżnik skazany

Mężczyzna został skazany na 4 lata więzienia. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżony nie był obecny na jego ogłoszeniu.

Były dwie minuty na to, aby zareagować. Oskarżony miał ten czas - podkreślił sędzia Mariusz Zawistowski.
Organizacja ruchu na tym konkretnym przejeździe była, używając eufemizmu, fatalna. Jeśli chodzi o ławę oskarżonych należało rozważyć, czy nie należało postawić zarzutów osobom odpowiedzialnym za to, jak ten przejazd wyglądał - dodał.

Zobacz także: Polak na wakacjach nad Bałtykiem. Ratownik o tym, jak narażamy swoje zdrowie

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić