Dzięcioł nie zauważył przeszkody. Tylko zobaczcie, co się stało

47

O tym, jak wielkim niebezpieczeństwem dla ptaków są przeszklone budynki czy duże okna tarasowe, wiadomo od dawna. Skutków takiego zderzenia doświadczył w Łodzi dzięcioł. Na szczęście z pomocą oszołomionemu ptakowi ruszyli strażnicy z Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

Dzięcioł nie zauważył przeszkody. Tylko zobaczcie, co się stało
Dzięcioł zderzył się z oknem. Interweniowali strażnicy miejscy z Łodzi (Facebook, Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi)

O tym, że w okno przy ulicy Serenady w Łodzi uderzył ptak, strażników miejskich poinformował właściciel mieszkania.

Zdezorientowany i oszołomiony dzięcioł po zderzeniu z szybą wymagał natychmiastowej pomocy.

Z interwencją ruszyli pracownicy Animal Patrol, specjalistycznej sekcji przy Straży Miejskiej pomagający zwierzętom w mieście od 2015 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezwykły widok z lublinieckich lasów. Jerzyki przyłapane w lesie

Obolałego dzięcioła udało się złapać i zawieźć do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt na terenie Łodzi. Jak wynika z informacji udostępnionych przez grupę w mediach społecznościowych, ptak dochodzi do siebie, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentujący pod postem Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi zwracają uwagę na jedną rzecz.

Warto uświadamiać właścicieli dużych okien o naklejkach na okna odstraszające ptaki - pisze jedna z komentujących osób, a inna dodaje: Szkoda ptaków, tyle ich ginie z powodu kolizji z szybami.

Szacuje się, że każdego roku w Polsce tylko przez szklane wiaty przystankowe ginie aż 1 milion ptaków. W naturalnym środowisku ptaki nie mają tylu szklanych przeszkód, co w zabudowanej przestrzeni. Poruszają się szybko, często również w nocy i uderzają w przezroczyste szyby.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić