Dziennikarz nagrał niefortunną wypowiedź mera. Ten się zemścił

Mer rosyjskiego miasta Dalnegorsk (Kraj Nadmorski w Rosji) podczas wystąpienia próbował wytłumaczyć przyczyny inwazji na Ukrainę. Padło jednak kilka ciekawych przejęzyczeń. Po tym jak lokalny portal zamieścił nagranie w sieci, mer przyszedł do redakcji... z wezwaniem do wojska.

Dziennikarz nagrał niefortunną wypowiedź mera. Ten się zemścił
Rosyjski mer mówił o "przyczynach inwazji" (Licencjodawca)

Media społecznościowe obiegło nagranie z obchodów Dnia Rosji, które przypada na 12 czerwca, w mieście Dalnegorsk w Kraju Nadmorskim Rosji. Na nim mer tej miejscowości - Aleksandr Terebiłow próbuje wytłumaczyć zgromadzonym mieszkańcom, jaka jest rzekoma przyczyna ataku na Ukrainę.

Wpadki podczas wystąpienia

Próbował powtórzyć klasyczne tezy rosyjskiej propagandy o rzekomej "denazyfikacji" i "demilitaryzacji" Ukrainy, ale coś poszło nie tak. Najpierw Terebiłow miał problem ze słowem "denazyfikacja". Musiał kilka razy je powtórzyć, zanim powtórzył bez błędów.

Ale i na tym wpadki się nie skończyły. Zamiast powiedzieć "demilitaryzacja Ukrainy" zaczął mówić, że to jest "demilitaryzacja Rosji". Szybko się poprawił, ale słowa z pewnością zdążyły wywołać nie lada konsternację.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mer chciał się zemścić

Nagraniem podzielił się w sieci dziennikarz lokalnego portalu, co najprawdopodobniej bardzo nie podobało się Terebiłowowi. Za kilka dni osobiście przyszedł do redakcji, aby wręczyć autorowi nagrania wezwanie do udziału w ćwiczeniach wojskowych.

Jednak okazało się, że dziennikarza nie było na miejscu, ponieważ przebywał na urlopie. Jak podaje portal "Baza", mer miasta sprawdził wszystkie pokoje, ale nie znalazł autora nagrania. - Upokorzony i obrażony burmistrz opuścił gmach redakcji - pisze "Nexta".

Zobacz także: Z wierzchu wielka moda, w sercu wielki smutek. Ukraiński pop-up w Warszawie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić