Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Dziennikarz TOK FM zaatakował Straż Graniczną. Usłyszał zarzuty

53
Podziel się:

Dziennikarz TOK FM Piotr Maślak w sierpniu napisał na Twitterze, że strażnicy graniczni "mogą sobie przyczepić naszywki SS". W poniedziałek usłyszał w prokuraturze zarzut zniesławienia.

Dziennikarz TOK FM zaatakował Straż Graniczną. Usłyszał zarzuty
Dziennikarz odpowie za zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej (Twitter, @Straz_Graniczna)

W sierpniu w Usnarzu Górnym na granicy Polski i Białorusi wybuchł kryzys migracyjny. Koczowała tam grupa uchodźców, do której nie dopuszczano lekarzy, prawników i dziennikarzy.

Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz? - napisał na Twitterze dziennikarz TOK FM Piotr Maślak.
Jest skrajnym nadużyciem zrównywanie obowiązku chronienia granicy z niedopuszczaniem do uchodźców lekarzy, wody, jedzenia. Widzę, że trolle dostały polecenie dezinformowania - dodał.

Słowa Maślaka wywołały oburzenie. Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynator ds. służb specjalnych zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Nigdy nie będzie mojej zgody na szarganie dobrego imienia @Straz_Graniczna. Porównywanie formacji chroniącej granice Polski do zbrodniczej SS to podłość. Złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Zapewniam Funkcjonariuszy SG, macie moje pełne wsparcie! - skomentował szef MSWiA na Twitterze.

Dziennikarz odpowie za zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej

W poniedziałek dziennikarz usłyszał zarzuty w prokuraturze. Za zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do roku.

Mam głębokie przekonanie, że to jest próba zniechęcenia mnie, jako dziennikarza, do krytykowania obozu rządzącego. Nie jestem pierwszym i podejrzewam, że nie ostatnim dziennikarzem, którego to spotyka – skomentował w rozmowie z Onetem Piotr Maślak.
W związku z tą sprawą doświadczam lawiny różnego rodzaju donosów na mnie i skarg do wszystkich możliwych instytucji, które cokolwiek mają ze mną wspólnego. Tak że nie mam cienia wątpliwości, że chodzi o to, aby mnie zniechęcić do dalszej pracy. Myślę, że pan Kamiński nie ma świadomości, że ja jestem bardzo przekorny i na mnie to działa dokładnie odwrotnie – dodał.

Zobacz także: Beznadziejna sytuacja migrantów na Białorusi. ''Nie mieliśmy pojęcia, jak to naprawdę będzie''

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Aleksander
6 miesięcy temu
Straż graniczna nigdy nie nie mówi co się dzieję na granicy.
Kasia z PO
6 miesięcy temu
Niegdyś, dziadek mówił, ze jeszcze w PRL maksymą Polaka było "Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, gołych przyodziać, a strudzonych w dom przyjąć". Tak mnie niegdyś uczono. Widzę po komentarzach, ze wielu Polaków odbiegło od nauk Kościoła. Zapomnieliście, że gdy miliony Polaków było emigrantami, świat nie pytał skąd przychodzicie, tylko litował się nad wami, choć znaliście jedynie język rosyjski.
Tiki2
6 miesięcy temu
Lubię to radio ale dziennikarz zdecydowanie się zapędził z tym porównaniem. Straż wykonuje dobrze swoją pracę w trudnych warunkach wojny hybrydowej.
8787
6 miesięcy temu
Gdzie ten wymoczek mieszka? Przyprowadzę mu paru inżynierów, niech mu ubogacą żonę z córką, a i syna też mogą.
Dziwnykraj,
6 miesięcy temu
"zaatakował Straż Graniczną i usłyszy...". W poważnym państwie gdyby zaatakował to już by nigdy nic nie usłyszał. To jest jakaś POpierdółka, a nie autorytarny reżym.
erere
6 miesięcy temu
prawda w oczy kole
Polacy
6 miesięcy temu
MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM
He he he
6 miesięcy temu
Tego maslaka powinni przerzucić przez płot
Hehehe
6 miesięcy temu
Dziennikarzyna pewnie na usługach tvn
Prawda
6 miesięcy temu
MAŚLAK TO MAŚLAK ŚLISKIE TO I LEPKIE TAKIE NIC
WSTYD
6 miesięcy temu
TAK TO JEST JAK BYLE KTO MOŻE ZOSTAĆ DZIENNIKARZEM
Trzask D.
6 miesięcy temu
Ilu imigrantow planuje ten pań przyjąć pod swój dach i na swój koszt? Ile juz pieniędzy wydał na pomoc organizacjom? Odpowiedz: zero, zero, zero. Ci wszyscy celebryci i dziennikarze będą sobie jeździć luksusowymi samochodami i żyć w willach z wysokim ogrodzeniem a Ty szaraku będziesz mieć ich na co dzień..
Jasio19
6 miesięcy temu
Panie dziennikarz jak Cię wsadzą do celi w ancelku razem z "chłopakami bez zahamowań" to zmienisz zdanie i przestaniesz pieprzyć farmazony nt. Straży Granicznej i żołnierzy pełniących służbę na granicy
gosc
6 miesięcy temu
nie POwinien byc dziennikarzem dla mnie to analfabetyzm albo wybujale ego przeciez by dotrzec do najezdzcow z woda POsilkiem opieka medyczna trzeba by PRZEKROCZYC GRANICE A TO JEST PRZESTEPSTWO chyba ze od strony Bialorusi ale na to BRAK JAJ
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić