o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Dziki pod balkonem. Nagranie jest hitem

40
Podziel się

Dziki do ludzi przyzwyczaiły się za bardzo. Coraz częściej i coraz odważniej wkraczają do miast. Tym jednak nie sposób powiedzieć, by opuściły miejsce swojego odpoczynku.

Dziki pod balkonem. Nagranie jest hitem
Dziki pod balkonem. (Facebook)
bDoZgKdh

Dziki w mieście potrafią narobić problemów. Zwierzęta coraz chętniej przychodzą z lasów do miast i coraz odważniej podchodzą do miejsc, gdzie przebywa człowiek.

Można by się cieszyć z tego, że dzięki temu człowiek jest bliżej natury. Niestety dziki to nie lada rozrabiaki. Ryją ogrody, podwórka i niszczą śmietniki w poszukiwaniu jedzenia. Szczególnie niebezpieczne są matki z młodymi. W obawie o swoje dzieci mogą zaatakować człowieka.

bDoZgKdj

Mimo wszystko patrząc na te dziki, trudno o złość. Właścicielka balkonu, pod którym postanowiły zamieszkać dziki, również nie wydaje się być zła.

Moje kochane dziczki. Ciuchutko, bo się spłoszą, śpią jak zwykle. (...) Śliczne są. Zniszczyły mi wszystko. Nic już nie posadzę - słychać na nagraniu, które kobieta wrzuciła na Facebooka.
bDoZgKdp

Młode dziki nie przejmują się obecnością kobiety, pod której balkonem znalazły schronienie. Mimo tego, że do nich mówi, te dalej spokojnie śpią przytulone do siebie.

Choć widok niewątpliwie jest uroczy, pamiętać trzeba, że przy każdym spotkaniu z dzikim zwierzęciem trzeba zachowywać ostrożność. Pozornie spokojne mogą przygotowywać się do ataku.

Zobacz także: Kraków. Dziki pojawiły się w pobliżu placu zabaw
bDoZgKdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
JEŻ
2 miesiące temu
To nie są dziki - to są owczarki podlaskie :D
lewy
2 miesiące temu
A co ona by posadziła pod tym balkonem 🙄
Gas
2 miesiące temu
Tak się zastanawiam nad rozwojem umysłowym wszystkich komentujących. Czy naprawdę nikt nie słyszy sarkazmu w głosie tej pani ? Mamy tu dowód jak mało inteligentni ludzie odbierają wszelakie informacje, niestety często na odwrót.
bDoZgKdL
mik
2 miesiące temu
Suuper! słodziaki. Lasy wycięte łąki zabudowane to gdzie maja się podziać?
mghm
2 miesiące temu
Jeśli jakiś dobry bóg istnieje, to te istoty są jego dziećmi. My to jakaś pomyłka i szkodniki, niestety (oczywiście że nie wszyscy ale co z tego?).
Najnowsze komentarze (40)
Gość
2 miesiące temu
To najbardziej ekologiczny dom na całym osiedlu, ekolodzy powinni je dokarmiać...
Lew Drużbacki
2 miesiące temu
A zadali sobie pytanie dlaczego?leśni ludzie co lasami zarządzają wycieli dęby ,ich źródło pożywienia,a teraz do dzika strzelają bo i tak z głodu pada!,dlaczego pytacie się mili ano bo ero z datacji zabrali,nowe nasadzili i nie pomyśleli co za szkodę nam wszystkim zrobili,nie dziwota taż to kiepy z stepu i pustyni,a skąd maja wiedzieć jak lasem zarządzać to dzieci Gobi pustyni
lio
2 miesiące temu
Kocham dziki, to bardzo mądre zwierzątka. Pani operatorka chyba zapomniała, że balkonik jest tylko jej a ziemia nie tylko dla niej... .
Mim
2 miesiące temu
Mądre zwierzęta wiedzą że w mieście nikt do nich nie strzela.A w lesie rzeź. Kiedyś dziki nie wchodziły tak masowo do miast.
Dany
2 miesiące temu
Radzę ogrodzić podwórko i kupić psa obronnego bo jak mama wróci to będzie film jak rozrywa Panią na kawałki.
Franek
2 miesiące temu
Fajna kobitka...
GRACZ
2 miesiące temu
Jeszcze trochę i nie tylko dziki będą w miastach. Zwyczajnie zabieramy zwierzętom ich dom.
VVV
2 miesiące temu
Stada dzików w polskich lasach dość często przyłączają się do stad saren i tworzą stada dwugatunkowe. Sarny czerpią z tego taką korzyść, ze dziki bronią je przed drapieżnikami w rodzaju lisa, borsuka, rysia czy wilka (średniej wielkości drapieżniki są groźne dla młodych saren). Z kolei dziki cierpią korzyść z tego,że sarny mają doskonały wzrok i słuch oraz są bardzo czujne i ostrzegają dziki w dużym wyprzedzeniem czasowym o zbliżającym się drapieżniku, co pozwala dzikom przygotować się do obrony, uniknąć zaskoczenia. Co ciekawe, dziki przyłączając się do stada saren tracą całą swoją agresję (jakieś zmiany hormonalne u nich wtedy zachodzą), są wobec saren łagodne jak baranki. Podobny proces zachodzi, gdy dziki wchodzą do miasta, są wówczas wobec ludzi tez bardzo łagodne, niezwykle rzadko ludzi w mieście atakują.
bDoZgKdD
JAM ŁASICA
2 miesiące temu
dziki są spoko :)
xxx
2 miesiące temu
Piękny widok :)
P.s.
2 miesiące temu
Niewiele się różnią jednak dziki fajniejsze od dzikunów ludzkich, mam takich nad głową.
obywatel
2 miesiące temu
Wycinamy lasy mamy przy domu dziki.
polka
2 miesiące temu
super są!!a u nas biegał ostatnio taki fajny albinos :)
Do autora
2 miesiące temu
W jakim to jest miescie??? Autorowi ciezko przychodzi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić