o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Masz taką? Dziesięciozłotówka warta krocie. Sprawdź portfel

12
Podziel się

Warto dobrze przeszukać portfel i wszelkie zakamarki, w których trzymamy pieniądze. Jeżeli znajdziemy jakiś unikatowy banknot lub monetę, możemy zarobić niemałą kasę!

Masz taką? Dziesięciozłotówka warta krocie. Sprawdź portfel
Dziesięciozłotówka warta krocie (Pixabay)
bEDECrTp

Czasami może być tak, że wartość zawartości naszego portfela znacząco przekroczy tę nominalną. Dlaczego? Ma to związek z tym, że niektóre banknoty czy monety są warte zdecydowanie więcej niż nam się wydaje.

Okazuje się, że rzeczy, które podczas sprzątania przekładaliśmy z kąta w kąt albo je wyrzucaliśmy, mogą nawet sporo kosztować - mówi w programie "Money. To się liczy" Dawid Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego.
bEDECrTr

Masz sporo banknotów? Sprawdź numery seryjne

Ekspert poleca, by zwracać uwagę na numery seryjne banknotów. Jakich kombinacji powinniśmy szukać?

Można znaleźć banknot, który będzie miał wszystkie numery takie same. Na przykład taka dziesięciozłotówka w stanie używanym może kosztować do tysiąca złotych. W stanie idealnym - jest szansa, że będzie kosztował nawet 2 tys. zł - podkreśla Marciniak.
bEDECrTx

Wygląda zatem na to, że do zgarnięcia jest spora kasa. Trzeba zatem mieć szeroko otwarte oczy i z uwagą spoglądać na banknoty, które trzymamy w portfelu.

Zobacz także: Monety i banknoty. Dziesięciozłotówka warta krocie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDECrTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Teresa
12 miesięcy temu
Mam10 groszy z1973 roku i20 groszy z 1961 roku.Gdzie mogę sprzedać?
Anna
12 miesięcy temu
Ja mam banknot 1000zł z 1965roku. Ile może być warte?
Pati1478
rok temu
Zakładając, że mam takowy banknot. Gdzie się z nim udać??
bEDECrTT
Neo
rok temu
Ja mam 1 polski grosz z 1820
S.Menzen ×D
rok temu
Ja odkładam 1 zł 2010 rok. Posiadam kilk woreczków menniczych ale czy warto odkładać obiegowe używki.
Jasiu
rok temu
Oj eureka
On52
rok temu
Największą wartość te znalezione na grzybach
Wodnik14
rok temu
Mam banknot 200 złotowy DD 7686768.Ile jest warty?
Gladiator
rok temu
myk polega na tym obserwuj sklep NBP i w danym dniu kupuj, a to jest dziwne że sklepy numizmatyczne mają podpisane umowy z NBP i przed dniem sprzedaży walą cenę krocie przykład ostatniego bankknotu piłsudski banknot pionowy kto chciał kupił z NBP za 80zł a obecnie kosztuje od 279 - 400 zł to jest handel ale pierwszeńsstwo mają sklepy numizmatyczne i oni śpią spokojnie i wiedzą że zarobią a zwykły człowiek albo stoi w kolejce pod NBP albo klika w komputer gdzie się serwer zawiesza i do końca nie wiesz czy kupisz Taka prawdziwa rzeczywistość witamy w Polsce!
Msciciel DS
rok temu
Ha jak się ktoś nie zna to tak jest ja już sprzedałem banknoty 20zl zysk 100zl 100zl zysk 270zl 500zl zys 750zl I parę 1zl, 2zl, 5zl jak są w mennicy uszkodzone to są niekiedy sporo warte ale to trzeba trafić na coś fajnego i za zwykle 5zl można wziąść koło 1000tys no i trzeba wiedzieć gdzie sprzedać.. Ja się nauczyłem patrzyć na numery i na wygląd i budowę monet.. Kiedyś nawet w sklepie tak oglądałem i kasjerka tak się popatrzyła ze później patrzyła czy nie podrabiane 50zl 🤑a ja już zarobiłem parę złotych więc warto szukać.. Pozdrawiam i powodzenia
Ewa
rok temu
Mam 100 rubli z Katarzyną Wielka z 1910 roku w jednym banknocie rozumienie na 10x10 rubli w złotych monetach z 1910 roku jacyś chętni????
Mama_2015
rok temu
Takie banknoty pewnie są już wyłapywane na etapie PWPW;-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić