Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Dziś Andrzej Duda podpisze zmiany w Konstytucji RP. Co się zmieni?

9

Andrzej Duda w poniedziałek 6 lipca przed południem podpisze projekt zmian Konstytucji RP. Dlaczego zdecydował się na ten krok?

Dziś Andrzej Duda podpisze zmiany w Konstytucji RP. Co się zmieni?
Andrzej Duda podpisze zmiany w Konstytucji RP (PAP, Paweł Supernak)

Prezydent Andrzej Duda podpisze w poniedziałek 6 lipca projekt zmian w Konstytucji RP

Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, poinformował PAP, że w poniedziałek o godz. 11:30 prezydent Andrzej Duda podpisze projekt zmiany konstytucji, a następnie skieruje go do Sejmu. Zapowiedzi zmian w konstytucji padły już w sobotę na wiecu wyborczym w Szczawnie-Zdroju na Dolnym Śląsku.

Andrzej Duda chce zmiany Konstytucji RP

Andrzej Duda chce, by w konstytucji znalazł się zapis zakazujący adopcji dziecka przez osoby pozostające w związku jednopłciowym. Jak powiedział rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, kontrkandydat Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski "najpierw mówi o tym, że dopuszcza adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, a później deklaruje, że nie dopuszcza".

Zmiany w Konstytucji RP. Andrzej Duda mówi, że chodzi o dobro dziecka

Andrzej Duda wspominał w weekend podczas spotkania z wyborcami w Wałbrzychu, że państwo ma dbać o dobro dziecka, a tym nie jest wychowywanie go przez rodziców tej samej płci. Dlatego według niego konieczne jest zakazanie osobom żyjącym w związkach jednopłciowych adopcji dziecka.

Dziś przed południem prezydent Andrzej Duda podpisze projekt zmian w Konstytucji RP. Następnie trafi on do Sejmu. Pierwsze czytanie odbędzie się za 60 dni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić