Dżuma powróciła. Niepokojące doniesienia z Afryki

3

Według przedstawicieli służby zdrowia w Kongo już 31 osób zmarło w wyniku epidemii dżumy. Łącznie w całym kraju wykryto aż 520 przypadków choroby nazywanej "czarną śmiercią".

Dżuma powróciła. Niepokojące doniesienia z Afryki
W Kongo odnotowano kilkaset przypadków dżumy.

Epidemia dżumy miała się pojawić w Demokratycznej Republice Konga już trzy miesiące temu. Do tej pory zmarło 31 osób, a zarażonych jest 520.

Epidemia dżumy

Mamy ponad 520 przypadków, z których ponad 31 było śmiertelnych - powiedział agencji AFP minister zdrowia Patrick Karamura.

Minister dodał, że większość przypadków to dżuma dymienicza, którą można się zarazić przez kontakt z chorymi gryzoniami. Pięć przypadków to dżuma płucna, a dwa przypadki to posocznicowa, która jest następstwem dżumy dymieniczej.

Zobacz także: Koniec pandemii koronawirusa. Historycy nie mają dobrych wiadomości

Przypadki pojawiły się między 15 listopada, a 13 grudnia. Anne Laudisoit, epidemiolog z nowojorskiej organizacji EcoHealth Alliance, powiedziała, że ​​średni wiek pacjentów to 13 lat, ale do szpitala trafiały także noworodki oraz seniorzy.

Dżuma pojawia się w Kongo regularnie od początku XX w. W tym roku pojawiła się jednak jeszcze w kilku innych regionach świata m.in. w Chinach, w Mongolii i Rosji.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić