Egzamin ósmoklasisty - język angielski. Ostatni dzień zmagań uczniów [arkusz CKE, odpowiedzi]

2

Egzamin ósmoklasisty 2021 jest na finiszu. W czwartek o godz. 9:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka angielskiego. Za jakiś czas do sieci trafią arkusze, a także odpowiedzi opracowane przez ekspertów.

Egzamin ósmoklasisty - język angielski. Ostatni dzień zmagań uczniów [arkusz CKE, odpowiedzi]
Egzamin ósmoklasisty 2021 (PAP)

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpoczął się we wtorek. Wówczas zweryfikowana została wiedza uczniów z języka polskiego. Dzień później osoby kończące ósmą klasę mierzyły się z zadaniami z matematyki.

W czwartek uczniowie przystąpili z kolei do egzaminu z języka angielskiego. Wcześniej przeszukiwali internet, chcąc znaleźć informacje o tym, co może się pojawić w arkuszu.

Rokrocznie sprawdzane są różne umiejętności. Weryfikowane jest między innymi to, jak uczniowie rozumieją ze słuchu, czy potrafią odpowiednio analizować teksty i jaka jest ich znajomość gramatyki oraz słownictwa. Konieczne jest też wykazanie się umiejętnością pisania krótkich tekstów.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Arkusz CKE, odpowiedzi

Jeszcze dziś Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje w internecie arkusz z języka angielskiego. Krótko później zaczną się pojawiać odpowiedzi opracowane przez ekspertów. Na oficjalny klucz będzie trzeba trochę poczekać.

A kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Uczniowie muszą się uzbroić w cierpliwość. Nastąpi to bowiem dopiero 2 lipca 2021 roku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić