o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Eksperci opuszczają zespół KEP. Powodem stanowisko ws. szczepionek

2
Podziel się

Nie milkną głosy ws. stanowiska przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych biskupa Józefa Wróbla ws. produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson. Okazuje się, że jednym z jego skutków są rezygnacje członków zespołu.

Eksperci opuszczają zespół KEP. Powodem stanowisko ws. szczepionek
Szczepienie przeciw COVID-19 (Getty Images)
bDXGnqTF

Biskup Józef Wróbel przedstawił stanowisko zespołu ekspertów w dniu 14 kwietnia. - Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi - mówił.

Jednocześnie ten duchowny wyraził zastrzeżenia dot. tego, że w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson "korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów".

bDXGnqTH

Odchodzą z zespołu KEP

W poniedziałek zespół KEP opuściło dwóch ekspertów. Serwis wiez.pl podał, że jednym z nich jest ks. prof. Piotr Morciniec, który od jakiegoś czasu był tylko formalnym członkiem tego podmiotu.

bDXGnqTN
Wychodzę z założenia, że jeżeli się coś firmuje, to trzeba za tym stać - podkreślił w rozmowie z portalem.

Taką decyzję podjął też prof. Michał Królikowski. Wyjaśnia on, że nie odnajduje się w obecnej formule. Ponadto zaznacza, że na jego ruch wpłynęło również stanowisko ws. szczepionek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGnqUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Sam
2 tyg. temu
Jeden komentarz drugi usuniety, gratuluje!
Sz wagier
2 tyg. temu
jacy eksperci
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić