aktualizacja 

Eksperci porównali zdjęcia Polki i Madeleine McCann

71

Cała Polska śledzi historię Julii Faustyny, która twierdzi, że może być zaginioną Madeleine McCann. Młoda kobieta zdecydowała się nawet na oddanie próbki swojego DNA do analizy porównawczej. Istnieje jednak dowód, że Polka nie jest zaginioną Brytyjką.

Eksperci porównali zdjęcia Polki i Madeleine McCann
Julia Faustyna nie jest Madeleine McCann? Zrobiono porównanie ich twarzy (Instagram, Materiały prasowe)

Eksperci od porównywania twarzy postanowili zestawić ze sobą dwie fotografie. Jedna przedstawia Madeleine McCann, druga – Julię Faustynę w dorosłym wieku.

Twarze Julia Faustyna i Madeleine McCann zostały porównane. I jak?

Porównanie zostało przeprowadzone przez szwajcarską firmę AI Ava-X. Rezultat jednak, jeśli zostanie potwierdzony badaniami DNA, nie przyniesie spokoju ducha ani młodej Polce, ani rodzicom zaginionej Madeleine McCann.

Christian Fehrlin, jeden z przedstawicieli AI Ava-X, podał, że Julia Faustyna nie jest Madeleine McCann. Ekspert, powołując się na wyniki badania porównawczego ich twarzy, podkreślił, że to "praktycznie niemożliwe", żeby na zdjęciach była ta sama dziewczynka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa
Praktycznie niemożliwe jest, aby młoda Polka była Maddie – przekonywał Christian Fehrlin w rozmowie ze szwajcarską gazetą "Blick".

Do porównania twarzy użyto specjalnego oprogramowania "Iris". Christian Fehrlin wyjaśnił, że w pierwszej kolejności sprawdzono, czy zdjęcia Julii Faustyny z dzieciństwa i z dorosłości rzeczywiście przedstawiają te samą osobę, uzyskując przy tym wynik pozytywny. Inaczej było, kiedy fotografię młodej Polki zestawiono z Madeleine McCann.

To było strzałem w dziesiątkę. Kiedy jednak zrobiliśmy to samo ze zdjęciem Maddie, nie udało się znaleźć żadnego dopasowania – przyznał Christian Fehrlin ("Blick").

Jednym ze szczegółów, który nakierował Julię Faustynę na szukanie podobieństw z Madeleine McCann, była brązowa smuga w tęczówce. Młoda kobieta nabrała także podejrzeń m.in. ze względu na fakt, że, jak twierdzi, nigdy nie widziała zdjęć swojej mamy w ciąży.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić