Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Elon Musk "zgodził się" na pracę zdalną. Postawił podwładnym jeden warunek

3
Podziel się:

Elon Musk nie jest zachwycony faktem, że liderzy Tesli chętnie realizowaliby część zawodowych obowiązków z domu. Jako dyrektor generalny zapowiedział, że mogą robić to tylko pod jednym warunkiem. Jeśli go nie wypełnią, będą musieli pożegnać się z pracą.

Elon Musk "zgodził się" na pracę zdalną. Postawił podwładnym jeden warunek
Elon Musk nie kryje, że nie jest zwolennikiem pracy zdalnej (Getty Images, 2020 Getty Images)

Jak informuje Daily Mail, pracą zdalną byli zainteresowani członkowie kierownictwa Tesli. Stosunek Elona Muska do wniosku, ujrzał światło dzienne w wyniku wycieku służbowej korespondencji, skierowanej przez miliardera do jego podwładnych.

Praca zdalna w Tesli? Warunek Muska zszokował jego podwładnych

Według ustaleń Daily Mail Elon Musk zapowiedział, że praca zdalna będzie możliwa tylko pod warunkiem spędzenia w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo. Jeśli członkowie kierownictwa Tesli nie dopełnią tego warunku, mogą pożegnać się z dalszą karierą w firmie miliardera.

Elon Musk podkreślił, że nie widzi niczego niestosownego w postawionym przez siebie warunku. Jak zaznaczył, członkowie kadry kierowniczej mają wręcz powody do zadowolenia, ponieważ pracownicy fabryk Tesli muszą spędzać w nich o wiele więcej czasu, niż 40 godzin tygodniowo.

To mniej niż wymagamy od pracowników fabryki – cytuje Elona Muska Daily Mail.
Zobacz także: Zobacz też: Elon Musk ze sprzecznymi testami na koronawirusa. Jest wytłumaczenie

Elon Musk zapowiedział, że "wyjątkowe" sytuacje, w konsekwencji których pracownicy nie mogą spędzać w biurze wyznaczonej liczby godzin, będą rozpatrywane indywidualnie. Dla osób niezgadzających się z takim przedstawieniem sprawy dyrektor generalny Tesli polecił, aby zrezygnowali z dalszej kariery w jego firmie.

To nie był pierwszy raz, kiedy Elon Musk dał wyraz swojej niechęci do pracy zdalnej. Dyrektor generalny Tesli publicznie oskarżał Amerykanów, którzy wolą wykonywać obowiązki z domu, o próbę unikania wypełniania obowiązków zawodowych. Jako wzór do naśladowania wskazał im Chińczyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
eveline
6 miesięcy temu
My nie musimy wracać do biura jak ktoś nie chce. Ja nie chce. Wolę być w domu. Na spokojnie rano wstaje, włączam irobota, jem śniadanie, pije kawę. A jak jechałam do pracy to było trzeba wczesnie wstawać i nie zawsze był czas na kawę.
Zenek
6 miesięcy temu
mam kilka zawodów.. jestem spawaczem, mam uprawnienia na dźwigi, jestem kierowcą CE i D, mam skończoną szkołę budowlaną ze specjalnością murarza, jest jakaś zdalna robota dla mnie??? ..umiem też przewijać niemowlęta..
kłamcy
6 miesięcy temu
o2 to nie 40 godzin tygodniowo hah omg nawet tłumaczyć plotki nie potraficie !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić