Fałszował recepty na antydepresanty. Trafi do więzienia

28

Na osiem lat więzienia czeski sąd skazał Polaka, który fałszował recepty i kupował na nie leki antydepresyjne i przeciwbólowe, które miały trafić na czarny rynek.

Fałszował recepty na antydepresanty. Trafi do więzienia
Nietypowi turyści. Zwiedzali czeskie apteki. On skończy w więzieniu (East News, PAWEL JASKOLKA)

Ten proceder trwał od dawna. Para z Polski pod pozorem zwiedzania czeskich miast takich jak Praga, Kralove czy Ołomuniec jeździła do aptek zlokalizowanych w centrach handlowych by realizować sfałszowane recepty.

Liczyli na to, że w sklepach wielkopowierzchniowych farmaceuci nie zorientują się, że ich recepty są podrabiane. Wcześniej dzwonili upewniając się, czy apteka dysponuje lekarstwami, które ich interesują - xanaxem, rivetrilem czy lexuarinem, lekami przeciwbólowymi i antydepresyjnymi.

Na miejscu po angielsku tłumaczyli czego potrzebują i przedstawiali sfałszowane recepty podpisane nazwiskiem nieistniejącego lekarza z Żyrardowa. O tym, że recepta jest podrobiona farmaceuci orientowali się po fakcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedoceniane pierwiastki. Czy warto suplementować cynk i selen?

Wpadli w Teplicach, gdy pracownik apteki pod pozorem ściągnięcia większej liczby opakowań potrzebnego lekarstwa zadzwonił na policję.

Podczas śledztwa mężczyzna tłumaczył się, że kupował lekarstwa na własne potrzeby. Jednak sąd uznał, że wykupione ilości przekraczają potrzeby jednego człowieka i służyły do dalszego handlu na czarnym rynku w Polsce.

Śledczy wyliczyli, że polska para kupiła w kilkunastu czeskich aptekach na podstawie fałszywych recept 9,3 tysiąca tabletek samego xanaxu, płacąc za nie niecałe 10 koron za sztukę (ok. 1,8 złotych). Dodatkowo mieli ze sobą nie zrealizowane fałszywe recepty na 6 tysięcy tabletek. Według tych wyliczeń mogli zarobić na różnicy w cenie leku nawet 60 tysięcy złotych.

O wyroku poinformowała gazeta MF Dnes i jej portal internetowy idnes.cz.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić