Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Fatalna sytuacja w Krakowie. Lekarze chcą odejść ze szpitala

59
Podziel się:

Szpital dziecięcy w Krakowie cieszył się dużą renomą. Problem w tym, że placówka ma duże problemy finansowe. Dyrektor złożył rezygnację, a odejść chcą teraz lekarze.

Fatalna sytuacja w Krakowie. Lekarze chcą odejść ze szpitala
Szpital, zdj. ilustracyjne (Adobe Stock, patrikslezak)

Sytuacja finansowa szpitala dziecięcego w Prokocimiu w Krakowie jest fatalna. Jest na tyle źle, że prof. Krzysztof Fyderek złożył rezygnację z funkcji dyrektora naczelnego. Swoją decyzję złożył na ręce prorektora Collegium Medicum UJ, prof. Tomasza Grodzickiego.

Niestety, w aktualnej sytuacji nie widzę możliwości poprawy sytuacji kadrowej ani finansowej szpitala. Obecny kryzys w systemie ochrony zdrowia stawia pod znakiem zapytania także ten postęp, który udało się osiągnąć w obszarze lecznictwa i poprawy satysfakcji pacjentów. Aktualny, niski poziom finansowania szpitala z jednej strony i rosnące lawinowo oczekiwania płacowe personelu z drugiej, stanowią poważne zagrożenie dla dalszego funkcjonowania szpitala w obecnym kształcie - napisał dyrektor.

Problemy szpitala spowodowane są kosztownym remontem oraz pandemią koronawirusa. Mimo licznych apeli o pomoc, zła sytuacja finansowa pozostała bez zmian. Jak informuje Gazeta Krakowska, na stanowisko nowego dyrektora zostanie przeprowadzony konkurs. Profesor nie planuje jednak całkiem odchodzić ze szpitala.

Pojawia się także inny problem. Z powodu problemów finansowych 26 lekarzy specjalistów złożyło na ręce dyrekcji wypowiedzenia.

Kryzys covidowy też nie poprawił naszej sytuacji, wręcz przeciwnie... Na warunki, w jakich przyszło nam funkcjonować, cieszymy się (co prawda przez łzy), że ten dług nie jest większy - przekazali gazecie przedstawiciele szpitala.

Olbrzymi dług

Placówka spodziewa się kolejnych wypowiedzeń, choć liczy na to, że uda się zawrzeć porozumienie ze związkami zawodowymi. Obecnie zadłużenie placówki wynosi ponad 40 mln zł.

Zobacz także: W październiku liczba zakażeń COVID-19 może wyhamować. Pogoda ma znaczenie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Barbara
10 miesięcy temu
Szczerze mówiąc to lekarzom się w głowach poprzewracało,ciągle im mało,kto zarabia w Polsce tyle co lekarz - nikt. Wstyd
el-ka
10 miesięcy temu
Zamiast dawać Rydzykowi,to dlaczego nie dofinansować szpitali. Lekarze pracuja za śmieszne pieniądze. Za PIS tylko Kościół się liczy. I tylko do kościoła dokładają i do TVP. A ludzie,którzy przez wiele lat uczyli sie,potem ciężko pracowali,są pomijani. Niech wszyscy lekarze wyjadą. Bo w tym kraju nie ma dla nich przyszłości. Lekarze z Białorusi nie rozwiążą sytuacji,bo przecież trzeba uznać ich dyplom. No ale w nocnym głosowaniu wszystko przejdzie.
el-ka
10 miesięcy temu
Mój lekarz rodzinny przyjmuje ok 50 pacjentów dziennie. Jeżeli ktoś przyjdzie i poprosi,a nie jest zapisany,to też nie odmówi. Dom budował przez prawie całe życie. Jego koleżanka,która wyjechała do Niemiec przyjmuje 15 pacjentów dziennie i za całkiem wyższe wynagrodzenie. Więc nie piszcie bzdur,że w Niemczech jest gorzej.
Sprzedawczyki...
10 miesięcy temu
To super wielu przeżyje samo w tym ludobujstwie uczestniczyli wielu pojdzie pod sad
Lekarz
10 miesięcy temu
Jak wam hejterzy zdrówko się pogorszy to będziecie mnie błagali o pomoc...
1972
10 miesięcy temu
Niech wszyscy chętni lekarz jadą do Niemiec i sprawdzą, gdzie szybciej wybudują domy o takim samym standardzie i podobnej lokalizacji. Lekarze, przestańcie się OŚMIESZAĆ !
ddd
10 miesięcy temu
Dla mnie sytuacja jest prosta- jeśli lekarz przyjmuje prywatnie a na NFZ wykręca się covidem, zabrać uprawnienia i na zmywak. Kształcił się za pieniądze państwowe więc nie ma tłumaczenia
Taka prawda
10 miesięcy temu
Koniowalów zwonic a na ich miejsce sprowadzić lekarzy z Ukrainy i Białorusi.A na przyszłość zacząć w kształcić większa ilość medyków na zasadzie kontraktów z państwem polskim. My cie kształcimy a ty przez przynajmniej 20 lat pracujesz w Polsce. Brak zgody to pełna płatność plus naddatek żeby państwo jeszcze na t zarobiło.
Lekarz medyk
10 miesięcy temu
Albo kasa albo koniec z pandemią!!
adi
10 miesięcy temu
Zawsze mogą jechać na Białoruską granicę pomagać uchodźcom. Tam nie mszą zarabiać, robią to za darmo.
biedaczka
10 miesięcy temu
Jak siegam pamiecia za rzadow PO byla taka sama sytuacja! ..za "rzadow"pana Tuska pani Kopacz!
marysia
10 miesięcy temu
I kto najbardziej na tej sytuacji ucierpi!´ przeciez to logiczne, Pacjent! :)
ciekawy
10 miesięcy temu
Wszystkie kasty już się uwłaszczyły, pozwólcie to uczynić jeszcze jednej kaście , lekarzom. Sprywatyzować państwowe szpitale, pozwolić kaście lekarskiej utworzyć spółki, przejąć za friko nieruchomości wraz z wyposażeniem i problem zadłużania szpitali sam się rozwiąże. Jeszcze coś przecież zostało do sprywatyzowania - szpitale , czyż nie?
Jajacek.
10 miesięcy temu
Niech odejdą. Ciekawe w którym szpitalu będą leczyć prywatnych pacjentów?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić