o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Filipiny. Miarka się przebrała. Albo szczepienie, albo więzienie

4
Podziel się

Poziom irytacji Rodrigo Duterte sięgnął zenitu. Prezydent Filipin nie ma litości dla mieszkańców swojego kraju. Oświadczył, że tym, którzy nie chcą zaszczepić się przeciw COVID-19, grozi więzienie.

Filipiny. Miarka się przebrała. Albo szczepienie, albo więzienie
Rodrigo Duterte (Getty Images)
bErIRqut

Rodrigo Duterte wygłosił specjalne orędzie. Była to reakcja na raporty o niskiej frekwencji w kilku punktach szczepień w stołecznej Manili.

Masz wybór: zaszczep się albo wsadzę cię do celi - mówił.

Później przypominał, że w kraju panuje kryzys. - Nie zrozumcie mnie źle, w kraju panuje kryzys. Jestem po prostu zirytowany Filipińczykami ignorującymi rząd - kontynuował.

bErIRquv

Duterte szuka sposobów na Filipińczyków

Obecnie szczepienia na Filipinach są dobrowolne. Jak podaje jednak agencja EFE, prezydent kraju zapowiedział, że będzie szukać środków prawnych, by w ramach panującego w kraju stanu wyjątkowego zmusić ludność do przyjęcia preparatu.

bErIRquB

Wspomniane źródło przypomina, że wielu Filipińczyków zniechęciło się do szczepień po skandalu, do jakiego doszło w 2016 roku. Wówczas odkryto, że preparat na dengę zwiększał ryzyko ciężkiego przebiegu choroby u osób, które wcześniej jej nie przeszły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIRquW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Bazyliszek
miesiąc temu
Na Filipinach nie ma w ogole szczepionek!
plum
miesiąc temu
Ludzkie panisko, a mógłby rozstrzelać... Ciekawe czy min Niedzielski też z tego sortu? Może jakieś ideologiczne powinowactwo Panie Ministrze tam między Wami światowcami?
Vinicius
miesiąc temu
Jeśli to prawda, to znaczy że pierwszy będący u władzy psychopata ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Pewnie niebawem inni pojdą w jego ślady. Coś czuję, że nadchodzą straszne dni...
bErIRquX
Ccv
miesiąc temu
Bzdety…
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić