o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Flaga LGBT na kolejnym pomniku. Tym razem w Poznaniu

492
Podziel się

Aktywiści LGBT powiesili flagę na pomniku w stolicy Wielkopolski. Zdjęcie sprzed zaledwie sprzed kilku godzin obiegło internet. Wcześniej flaga LGBT wisiała już także m.in. na pomniku Chrystusa w Warszawie i na Smoku Wawelskim w Krakowie.

Flaga LGBT na kolejnym pomniku. Tym razem w Poznaniu
Protesty przeciwko zatrzymaniu aktywistki LGBT w Warszawie (PAP, Radek Pietruszka)
bDgmLmuZ

Aktywiści LGBT kontynuują swoją akcję i wieszają kolejną tęczową flagę - tym razem w Poznaniu. W niedzielę wieczorem w internecie pojawiły się zdjęcia pomnika Adama Mickiewicza przepasanego symbolem mniejszości seksualnych. Pomnik znajduje się na centralnym placu Dzielnicy Cesarskiej.

Halo policja? Coś się stało Adamowi! - napisała na Facebooku Grupa Stonewall, która zamieściła zdjęcie pomnika z flagą.
bDgmLmvb

Internauci od kilku godzin szeroko komentują sprawę, która jest kontynuacją zapoczątkowanej przez "Margot" tradycji. "Margot", czyli transseksualna aktywistka LGBT, powiesiła w nocy 29 lipca flagę LGBT na pomniku Chrystusa w Warszawie przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Tęczowe flagi w Warszawie. "Boję się, że moja córka będzie musiała wyjechać"

Tego samego dnia flagi LGBT pojawiły się także m.in. na Warszawskiej Syrence. Następnie aktywistka została aresztowana przez policję, a w geście solidarności z jej postawą aktywiści wywiesili flagi także m.in. na Smoku Wawelskim w Krakowie.

bDgmLmvh

Internauci żartują: "Adam Mickiewicz przyznał się do swoich prawdziwych uczuć wobec Juliusza Słowackiego"

Aktywiści LGBT na Facebooku komentują zdjęcie w sposób żartobliwy, jednocześnie spodziewając się burzy, która lada moment może mieć miejsce w Poznaniu. Internauci wspominają, że w innych krajach, w przeciwieństwie do Polski, tęczowe flagi przyozdabiają pomniki, hotele czy muzea i nikt nie ma z tym problemu. Jako przykład podają choćby Londyn czy Operę w Sydney.

Adam wreszcie przyznał się do swoich uczuć wobec Julka S. - obraca w żart sytuację użytkowniczka Facebooka.
Wiadomo już, jak rozległych obrażeń uczuć doznał Adam? Czy pomnik został już objęty pomocą psychologiczną? - drwi inny internauta.
Powiedzcie, komu może przeszkadzać kawałek kolorowej flagi - brawo moje miasto Poznań - czytamy.
bDgmLmvi
Skomplikowana sprawa: nie naruszono tu art. 194 ani 196 kk. Jak teraz Ziobro i Lisiecki wesprą prawa pomnika? - zastanawia się użytkownik Facebooka.
Zawsze wolałam Adama od Julka! - śmieje się internautka, nawiązując do historycznego konfliktu pomiędzy poetami.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy służby wiedzą o sytuacji, a także czy finał będzie taki, jak w innych miastach. Nie wiadomo też, kto odpowiada za powieszenie flagi na placu w Poznaniu. Z pewnością wkrótce pojawi się na ten temat więcej informacji.

bDgmLmvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(492)
jasz
3 miesiące temu
Myślę że niedługo tęczowa flaga zawiśnie na Meczecie w Warszawie i Synagodze a wtedy komentarze zmienią podejście do tej sprawy
Wiola
3 miesiące temu
Nie uszanują niczego, a wymagają szacunku do siebie. Wolne żarty.
Kryslc
3 miesiące temu
Pies musi słuchać swego pana bo inaczej zostanie uśpiony. Oni tak są szkoleni i tak myślą.
bDgmLmvD
pete
3 miesiące temu
no właśnie, trzeba zawiesić tęczówkę na meczecie, i niech oni się tłumaczą , że to nic takiego. Jeśli jeszcze będą żyli
Doppelganger
3 miesiące temu
"Komu może przeszkadzać kawałek kolorowej flagi?" Mnie, bowiem tęczowym aktywistom przeszkadzają biało-czerwone barwy, które nieraz na ich zlotach niszczono, więc niech się nie dziwią, że będzie przeszkadzać ich kolorowa.
Najnowsze komentarze (492)
Dziadek
2 miesiące temu
przeciwnicy LGBT ŻE JESTEŚCIE ZAŚLEPIENI TO WASZA SPRAWA ale wiedzcie że kij ma dwa końce, że rozwój waszej świadomości zatrzymał się w okresie średniowiecza to już wasza sprawa, wstyd mi że w Polsce jest jeszcze tylu zacofanych ludzi A jeszcze większy że są nimi rządzący, Najgorsze, że mienicie się katolikami a nie przestrzegacie zaleceń wiary, pacierz to klepiecie chyba bez zrozumienia jego treści, Modlicie się pod figurą, a diabła macie za skórą Ale to się zmienia i robicie z siebie coraz większe pośmiewisko. To jest kabaret z wami w roli głównej
123
2 miesiące temu
CZY WY WSZYSCY TYLKO WIDZICIE PROBLEM WIESZANIA FLAGI LGBT? NIE WIDZICIE DO CZEGO ONI DĄŻĄ?JEDYNY ICH CEL TO ZNISZCZYĆ WSZYSTKICH I WSZYSTKO W KOŁO.
Jacek
2 miesiące temu
Pod obrazę czego lub kogo można podciągnąć Smoka Wawelskiego ?
Allah Akbar
3 miesiące temu
Oby Islam był w formie on wie co zrobi z takimi bandyckimi zachowaniami..
jacek
3 miesiące temu
Z tego co się orientuje policjant prawdziwy nie wstydzi się swojego nazwiska i ma je naszyte na mundurze /chyba, że sie myle/ a tą zbieraninę przebranych za policjantów atakującą obywateli zamiast ich bronić jak nazwać ? zbrojna ręka pis , nowe zomo . Ci ludzie się nie uczą na błedach innych kiedys będziecie z tego rozliczeni odbiorą wam emerytury tak jak to się robi teraz . Pomyślcie w co śię pakujecie
Sena
3 miesiące temu
Jestem dumny z Poznania , Krakowa i z dzielnej postawy Chrystusa i smoka wawelskiego.
Andrzej
3 miesiące temu
Prawem zostanie zakazane pojawkenie się po deszczu tęczy na niebie.
Olek
3 miesiące temu
Chrystus wygląda jak Conchita Wurst to może i Jezus był tęczowy. Tak to wygląda.
bDgmLmvv
Brawo
3 miesiące temu
Jestem dumny z Poznania!
Brawo
3 miesiące temu
Poznań!
Brawo
3 miesiące temu
Poznań!
rrf
3 miesiące temu
Ciekawe z czego ci aktywiści żyją jak całymi dniami protesty urządzają i krzyczą.
berek
3 miesiące temu
bo rząd powinien wprowadzić przepis za obrazę wartości narodowych 3 miesiące bezwzględnego więzienia i kara minimum 50000zł i się uspokoi a nie to jak Niemcy robią z zielonymi u siebie i mordy zamknięte
Pytanie!
3 miesiące temu
Ciekawe dlaczego pod tym szyldem łączy się tak różne grupy o tak różnych problemach, właściwie nie mających ze sobą nic wspólnego?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić