o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Profesor UW otoczona przez policjantów. Położyła flagę pod pomnikiem

127
Podziel się

Profesor wydziału chemii UW położyła na jednym z pomników sakralnych tęczową flagę. Jak sama mówi, był to znak solidarności. Policja szybko zainterweniowała - po kobietę przyjechały aż trzy radiowozy.

Profesor UW otoczona przez policjantów. Położyła flagę pod pomnikiem
Aktywistki kolektywu Stop Bzdurom za powieszenie kolorowych flag na pomnikach zostały aresztowane. (Instagram)
bDnrsRGZ

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Pecul-Kudelska, wykładająca na wydziale chemii postanowiła okazać solidarność z aresztowanymi aktywistami. Sama wywiesiła tęczową flagę pod kościołem na Krakowskim Przedmieściu.

Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo niekrzywdzący performance. Chcę też sprawdzić, czy policja i prokuratura za ten czyn będzie ścigać mnie - heteronormatywną panią profesor w średnim wieku - pisze profesor.
bDnrsRHb

Prof. Magdalena Pecul-Kudelska na interwencję policji nie musiała długo czekać. Szybko pojawiły się 3 radiowozy z 7 funkcjonariuszami, którzy otoczyli kobietę. Jeden z przechodniów zrzucił i podeptał zawieszoną na pomniku flagę.

bDnrsRHh

Nie doszło do aresztowania. Został spisany protokół z interwencji, którego, jak opowiada sama zainteresowana, nie mogła zobaczyć. Flaga również została zabrana. Gdy prof. Magdalena Pecul-Kudelska chciała odzyskać swoją własność, policjanci powiedzieli, że flaga została znaleziona na ziemi i nie mają pewności, że należy do kobiety.

bDnrsRHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
syn
4 miesiące temu
Mojemu 84 letniemu ojcu ukradli torbę z dokumentami i telefonem. Na zgłoszenie tego zdarzenia musiał czekać ponad 4 godziny w policyjnej poczekalni! Coś tu nie gra? Kazali mu czekać 3 dni może ktoś znajdzie i odda. Jakaś paranoja.
Jacky
4 miesiące temu
Jeżeli nie wiedzieli czyją własnością była flaga, to z jakiego powodu spisali Panią profesor...
Petern
4 miesiące temu
Dlaczego nie wieszacie na maczetach !? Dalej odwagi !
bDnrsRHD
Cooo
4 miesiące temu
Wywiesiła bo chciała sprawdzić czy ją aresztują ? Czy ona jest normalna ? Dobrze że nikogo nie zabiła żeby testować .
emeryt
4 miesiące temu
Kaczyński od urodzenia był już komunistycznym dzieckiem i tak zostało mu to do dzisiaj,dlatego milicja została taka sama jaka była,tylko zmieniła się nazwa,robią to samo co za komuny
Najnowsze komentarze (127)
?????
4 miesiące temu
Może sonie pani od chemii wywiesić chorągiewkę stręczową lub swoje stringi jeżeli je nosi, na swoim balkonie domu jeżeli go ma,i nikt nie będzie się czepiał.Ależ ta pani od chemii nowoczesna
wer
4 miesiące temu
Za dzisiaj powinni wszystkich na przesłuchanie. Prowokacjom nie można pobłażać!!!
Dasaj
4 miesiące temu
Brawo pani profesor, hańba policji! Wstyd panowie, zajmijcie się tym, do czego jesteście powołani!!
Neutralny
4 miesiące temu
Pani profesor, zwyczajnie mi wstyd za Panią. Jest Pani osobą wykształconą,a udaje Pani,że nie widzi Pani zwyczajnego zła,które Pani wyrządza. Współczuję Pani z całego serca, i przepraszam tych wszystkich, którzy na pewno starali się Panią nauczyć odróżniania dobra od złego.
tiger
4 miesiące temu
jej poglady jej sprawa a flage niech wywiesza na wlasnym oknie
wyborca
4 miesiące temu
do jednej kobiety siedmiu policjantow trzy radiowozy a do kiboli na a4 nikt ani slynny spid itp zenada taka policja pis nie dojechali na czas
wolny
4 miesiące temu
przecież to władza walczy z intelektem o czym świadczą ostatnie wypowiedzi na temat J. Gajosa bo intelektualiści to ich wrogowie i będą coraz bardziej piętnowani, nastał ponury czas - kiedyś zespół TSA śpiewał "Kto nie idzie z nami Ten przeciwko nam Kto nie idzie z nami Ten wróg"
mkm
4 miesiące temu
Pani profesor musiała coś fajnego zsyntezować!
bDnrsRHv
Tolerancja
4 miesiące temu
skrzyknęliśmy się z kolesiami i zrobimy kuku milicjantom. Tęczowymi flagami obwiesimy drzewa i płoty i zaczniemy zgłaszać obrazę uczuć. Niech się sobaki wyrabiają hahahaha !
8787
4 miesiące temu
Może by tak meczet albo synagogę "udekorowała" ?! Wtedy się przekona gdzie są granice tolerancji
ZOMO
4 miesiące temu
Nie wiem o co ten cyrk? Gdyby pomniki służyły do wspinaczek to by miały poręcze i schodki a każdy akt niszczenia mienia wspólnego jakim są również pomniki, podchodzi pod paragraf i nie ważne czy włazi tam tęczowy czy czarny czy czerwony,
don
4 miesiące temu
A czemu ci aktywiści z bożej łaski nie wieszaja swoich flag na meczetach i synagogach
jAM
4 miesiące temu
Psy - czy jest zakaz wieszania "tęczowych" flag w Polsce?
weqewrqer
4 miesiące temu
spisali bo polozyla ale oddac nie chca bo nie wieza czy jej. dlaczego w takim razie wogole byla interwencja skoro to nie jej flaga tylko znaleziona na ziemi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić