Gdańsk. Szkoła wysyła laurki dla "obrońców granic". Rodzice oburzeni

101

Szkoła Podstawowa nr 52 im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku zorganizowała akcję malowania laurek dla mundurowych, którzy stoją na wschodniej granicy. Rodzice są oburzeni.

Gdańsk. Szkoła wysyła laurki dla "obrońców granic". Rodzice oburzeni
Dzieci przygotowały laurki dla mundurowych stojących przy granicy. (Facebook)

Akcja "MuremZaPolskimMundurem" promowana jest przede wszystkim przez polityków partii rządzącej oraz rządowe media. Szkoła Podstawowa nr 52 wzięła udział w tej inicjatywie. Nauczyciele zaangażowali dzieci do narysowania laurek z patriotycznym motywem. Pod okiem nauczycielki muzyki wstawiono również na YoyTube nagranie, na którym widać dzieci ubrane na czarno, z biało-czerwonymi opaskami Polski Walczącej na ramieniu śpiewające patriotyczne pieśni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Okazało się, że rodzice o akcji nie wiedzieli. Twierdzą też, że dzieci zostały wprowadzone w błąd, bo nie zdawały sobie sprawy z tego w jakiej akcji udział biorą. Inna sprawa to to, że dzieciom trudno jest też pojąć, co tak naprawdę dzieje się na wschodniej granicy kraju.

Szkoło im. Kościuszki, nie jesteście godni tego patrona, hańbicie Jego pamięć! Dyrekcja chce się podlizać kuratorium, dołączając do pisowsko-katolickiej narracji? - pisze w komentarzach jedna z osób.
Obrzydliwe. Czy uświadomiliście dzieciom w jaki sposób rodziny z dziećmi, uciekający przed wojnami, bezprawiem, ciągłym niebezpieczeństwem, są traktowane na granicy przez nasz służby? - pyta inny internauta.
Żałosne...wciągacie dzieci w polityczna akcje rządu...kto pozwolił wykorzystać do tego symbol powstania? - zauważa jedna z osób.
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić