aktualizacja 

Gdańsk. Uciekał z kierowcą na masce. Potem dopadły go wyrzuty sumienia

6

Do kuriozalnych scen doszło w Gdańsku. Kierowca osobowego citroena próbował uciec z miejsca kolizji w Gdańsku, gdy drogę zagrodził mu uczestnik zdarzenia. Mężczyzna szybko przemyślał swoje nieodpowiedzialne zachowanie i jeszcze tego samego dnia zgłosił się na policję. Co mu grozi?

Gdańsk. Uciekał z kierowcą na masce. Potem dopadły go wyrzuty sumienia
Uciekał z kierowcą na masce w Gdańsku. Potem dopadły go wyrzuty sumienia (screen, trojmiasto.pl)

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie od świadka. Kobieta zauważyła mężczyznę, który znajdował się na masce jadącego samochodu. Policjanci pojechali na miejsce. Ustalili, że wcześniej doszło do kolizji drogowej dwóch aut. Kierowca jednego z samochodów próbował uniemożliwić odjechanie sprawcy kolizji z miejsca zdarzenia.

Jak podkreślał wówczas portal trójmiasto.pl, na miejscu zdarzenia pozostał tylko poszkodowany mężczyzna. Sprawca stłuczki uciekł. Funkcjonariusze ustalają teraz świadków oraz m.in. zabezpieczają monitoring.

Jak dowiadujemy się teraz, mężczyzna, który uciekał z miejsca kolizji z uczepionym maski kierowcą, drugim uczestnikiem stłuczki, jeszcze tego samego dnia zgłosił się na policję w Gdańsku. Postępowanie prowadzone jest w kierunku wykroczenia związanego ze "spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Zostanie przesłuchana osoba pokrzywdzona i świadek zdarzenia. Dopiero po tych czynnościach możliwe będzie przesłuchanie sprawcy wykroczenia, który 24 sierpnia sam skontaktował się z policjantami. Czynności z nim zaplanowane zostały na 30 sierpnia - podsumowuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, cytowana przez trójmiasto.pl.

Niebezpieczne wydarzenie w Gdańsku

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 22-latka, który wskazując sprzedawcy na przedmiot przypominający broń, spowodował, by ten nie ujął go jako sprawcę kradzieży.

Podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet alarmowo - hukowy oraz amunicję, które podejrzany miał przy sobie. Zostanie ona teraz poddana szczegółowym badaniom balistycznym. 22-latek z powiatu wejherowskiego usłyszał zarzut za zmuszanie do określonego zachowania i grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić