Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Gdzie wraca nauka zdalna? Kto nadal będzie chodzić do szkoły?

3
Podziel się

Sporo uczniów niezbyt długo mogło pocieszyć się chodzeniem do szkoły. Koronawirus doprowadził do tego, że przywracana jest nauka zdalna. Gdzie i od kiedy będzie obowiązywać?

Gdzie wraca nauka zdalna? Kto nadal będzie chodzić do szkoły?
Gdzie wraca nauka zdalna? (Pixabay)
bETOCmUl

Od poniedziałku uczniowie znajdą się w nowej rzeczywistości. Ci, którzy mieszkają w strefie czerwonej, przejdą na nauczanie zdalne. Chodzi o uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Przedszkola i szkoły podstawowe będą działać bez zmian.

Nauczanie hybrydowe ma z kolei obowiązywać na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się w strefie żółtej. Organizacja pracy w podstawówkach i przedszkolach absolutnie się nie zmienia.

bETOCmUn

Oczywiście wprowadzenie tych rozwiązań to odpowiedź na szalejącego koronawirusa. Liczba zakażeń wzrasta z dnia na dzień i to w niepokojąco wysokim tempie. Rząd wierzy, że dzięki nowym obostrzeniom uda się zahamować rozwój epidemii.

Koronawirus w Polsce. Czy podstawówki też przejdą na naukę zdalną?

Jak już zostało wspomniane, na razie szkoły podstawowe i przedszkola funkcjonują bez zmian. Nie można jednak wykluczyć, że coś w tym zakresie się zmieni.

Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym - powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez radiozet.pl.

bETOCmUt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOCmUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
zdalnie
rok temu
kosciołkow nie zamykaja?
rodzic
rok temu
powstrzymać to trzeba galopującą głupotę rządzących, zmienią program nauczania bo nauczyciele mają ciężko, zwłaszcza ci od wf, muzyki i plastyki i Panie w świetlicy, a za kilka lat się okaże jakie braki mają nasze dzieciaki i jak słabo piszą egzaminy no ale o to chodzi bo ciemnym ludem łatwiej się rządzi
Mądrala
rok temu
A kiedy koniec Pandemi ?
bETOCmUP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić