Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Gdzie wraca nauka zdalna? Kto nadal będzie chodzić do szkoły?

4

Sporo uczniów niezbyt długo mogło pocieszyć się chodzeniem do szkoły. Koronawirus doprowadził do tego, że przywracana jest nauka zdalna. Gdzie i od kiedy będzie obowiązywać?

Gdzie wraca nauka zdalna? Kto nadal będzie chodzić do szkoły?
Gdzie wraca nauka zdalna? (Pixabay)

Od poniedziałku uczniowie znajdą się w nowej rzeczywistości. Ci, którzy mieszkają w strefie czerwonej, przejdą na nauczanie zdalne. Chodzi o uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Przedszkola i szkoły podstawowe będą działać bez zmian.

Nauczanie hybrydowe ma z kolei obowiązywać na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych znajdujących się w strefie żółtej. Organizacja pracy w podstawówkach i przedszkolach absolutnie się nie zmienia.

Oczywiście wprowadzenie tych rozwiązań to odpowiedź na szalejącego koronawirusa. Liczba zakażeń wzrasta z dnia na dzień i to w niepokojąco wysokim tempie. Rząd wierzy, że dzięki nowym obostrzeniom uda się zahamować rozwój epidemii.

Koronawirus w Polsce. Czy podstawówki też przejdą na naukę zdalną?

Jak już zostało wspomniane, na razie szkoły podstawowe i przedszkola funkcjonują bez zmian. Nie można jednak wykluczyć, że coś w tym zakresie się zmieni.

Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym - powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez radiozet.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić