o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Gierałtowice. Utopiła dziecko w toalecie. 25-latka usłyszała wyrok

49
Podziel się

Do tragedii doszło w województwie opolskim. Sabina W. obudziła się z silnym bólem brzucha i poszła do toalety. Tam doszło do porodu, po którym 25-latka nie wyciągnęła dziecka z muszli klozetowej. Chłopiec utonął, a matka stanęła przed sądem.

Gierałtowice. Utopiła dziecko w toalecie. 25-latka usłyszała wyrok
Sabina W. została oskarżona o zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka (Getty Images, Jennifer Polixenni Brankin , Contributor)
bDfdSCkB

Tragedia wydarzyła się 27 czerwca 2019 roku we wsi Gierałtowice obok Kędzierzyna-Koźla. Sabina W. mieszkała tam ze swoim partnerem. Około godziny 4 nad ranem 25-latka zadzwoniła po pogotowie ratunkowe, jednak nic nie można już było zrobić. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec zmarł w wyniku utopienia.

Morderstwo noworodka. Jaki tłumaczyła się Sabina W.?

Sabina W. usłyszała zarzut zabójstwa noworodka. Młoda kobieta nie przyznawała się do zarzucanego jej czynu. Jak tłumaczyła, nie zdawała sobie sprawy z ciąży z powodu nieregularnych miesiączek.

bDfdSCkD

25-latka przedstawiła swoją wersję zdarzeń. Jak zeznała, kiedy obudziła się 27 czerwca, była przekonana, że cierpi z powodu bólów menstruacyjnych. Podkreśla, że była pod wpływem szoku i nie słyszała płaczu dziecka, dlatego nie wyjęła go z toalety.

Myślałam, że to okres. W domu było pełno krwi. Robiło mi się słabo. W pewnym momencie dziecko wypadło ze mnie i wpadło do ubikacji. Nie wyjęłam go, bo nie wiedziałam, co się ze mną dzieje. Byłam w szoku– cytuje Sabinę W. "Nowa Trybuna Opolska".

Zobacz też: Po poronieniu kobiety mają szereg praw #dzieciutracone

bDfdSCkJ

Zeznanie kobiety stało w sprzeczności z wyjaśnieniami ratowników. Jak tłumaczyli przed sądem, 25-latka zdawała sobie sprawę z ciąży, a im powiedziała, że poroniła. W chwili przedstawiania im swojej wersji miała także zachowywać się wyjątkowo spokojnie.

Sabina W. mogła otrzymać karę od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia. Badania wykazały, że 25-latka nie działała w szoku poporodowym, jednak jest upośledzona w stopniu lekkim, a w chwili porodu miała ograniczoną poczytalność.

Sąd w Opolu ostatecznie zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary. Sabina W. spędzi w więzieniu 5 lat. Sama 25-latka nie była obecna przy odczytywaniu wyroku, który nie jest jeszcze prawomocny - informuje dziennik "Nowa Trybuna Opolska".

bDfdSCle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
😭😭😭😭
miesiąc temu
Biedne to maleństwo. :(
Janek
miesiąc temu
Za zabicie dziecka pięć lat sędziowie powinni być usunięci z zawodu
Jadzia
miesiąc temu
Co to są za sądy że za kradzież cukierka wartego 40 groszy toczy się proces i zapada wyrok a za zabicie, bandytyzm, kary śmieszne! To są te sądy sprawiedliwe?
bDfdSClf
TOm
miesiąc temu
Sędzia to z tych co uważają, że niemowlę to nie człowiek. W sądach więksi bandyci niż w więzieniach.
The Bill.
miesiąc temu
Co za los !
Najnowsze komentarze (49)
Spinka
miesiąc temu
Dlatego, jak twierdzi PiS - sądownictwo wymaga reform. Po upadku Komuny, to nie pierwszy taki wyrok. Ziobro i tak wiele spraw "odkręcił"
Aneta
miesiąc temu
21 wiek, a ludzie wciąż tłumacza ciążę brakiem wiedzy i miesiączki. Śmiać się czy płakać z poziomu jaki reprezentuja.
no name
miesiąc temu
to się nadaje na jaja w tropikach,a sam wyrok nawet nie warto komentować
NNN
miesiąc temu
uczyla go plywac... ;DDD
Wojtas
miesiąc temu
Wincyj religii
AAAAAAA
miesiąc temu
Pewnie chodziła na religie i jest katoliczka.
ks Jan
miesiąc temu
Stosowanie antykoncepcji jest grzechem ciężkim i nie udzielamy rozgrzeszenia.
LOVE18.PL
miesiąc temu
❤️⭐❤️Dobry wieczór! Na wstępie chciałabym przeprosić, ale jestem w ciężkim położeniu. Mieszkam od tygodnia w Polsce i bardzo mi ciężko. Nie wiem już gdzie szukać pomocy. Szukam Pana który pomoże mi stanąć na nogi. Mam 18 lat, jestem śliczną blondynką! Odezwij się⬆️
bDfdSCkX
franek
miesiąc temu
500 plus działa niepamietaja ile maja dzieci===
Mordowicz
miesiąc temu
Prolajfowcom jedyne co może się tu nie spodobać to to, że nie zdążyło zostać ochrzczone. Wtedy klamra by się nalezycie dopięła.
fdsfdsf
miesiąc temu
To jest coraz bardziej zuchwałe. Pora chyba zmienić to prawo. Bo jeżeli ktoś robi takie rzeczy to na 100 nie nadaje się do życia w normalnym społeczeństwie i na zawsze powinien być odizolowany z całą życzliwością więźniarek.
fdsfdsf
miesiąc temu
Ale instagram obcykany - a tu sobie nie zdawała sprawy....
Tola
miesiąc temu
A aborcja zero kary. I gdzie tu sprawiedliwość?
patola
miesiąc temu
ha ha ha nie wiedziała? masakra
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić