Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Gigantyczne zapadlisko nieopodal kopalni w Chile. Mieszkańcy są przerażeni

41
Podziel się:

Gigantyczne zapadlisko o średnicy 25 metrów sieje postrach wśród mieszkańców w Chile. Krater powstał w pobliżu kopalni miedzi w Alcaparrosa na północ od stolicy kraju. Nie wiadomo co mogło być przyczyną tego zjawiska.

Gigantyczne zapadlisko nieopodal kopalni w Chile. Mieszkańcy są przerażeni
Gigantyczne zapadlisko nieopodal kopalni w Chile. Mieszkańcy są przerażeni (Twitter)

Gigantyczna dziura o szerokości 25 metrów pojawiła się w miniony weekend, niedaleko kopalni miedzi, należącej do kanadyjskiej firmy Lundin Mining w Alcaparrosa, około 665 km na północ od stolicy kraju Santiago w Chile. O odkryciu poinformował burmistrz tamtejszej gminy Cristobal Zuniga.

W sobotę otrzymaliśmy skargę obywatelską dotyczącą zapadliska w pobliżu kopalni Alcaparros. Jesteśmy zmartwieni, ponieważ od zawsze jako społeczność obawialiśmy się otoczenia złóż górniczych i prac podziemnych - powiedział burmistrz, cytowany przez portal CNN Brasil.

Zapadlisko ma aż 200 m głębokości. W trosce o bezpieczeństwo miejscowej ludności lokalne władze natychmiast zdecydowały się na częściowe zamknięcie okolicznych terenów. "Na miejsce wysłano zespoły specjalistów w tej dziedzinie" - powiedział dyrektor Krajowej Służby Geologii i Górnictwa Chile, David Montenegro.

"Wszyscy wokół zapadliska będą bezpieczni"

Jak dodaje Montenegro, jego ludzie nie wykryli tam żadnego materiału, ale widzieli dużo wody. Kanadyjska firma Lundin Mining, która sprawuje piecze nad kopalnią, powiedziała, że ​​zapadlisko "pozostało stabilne od czasu wykrycia", ale prace na obszarze kopalni zostały tymczasowo zawieszone.

Najbliższy dom znajduje się w odległości ponad 600 m, podczas gdy jakikolwiek obszar zaludniony oddalony jest o prawie kilometr od strefy dotkniętej katastrofą - oświadczyła firma, cytowana przez brytyjski dziennik "The Mirror".

Przypomnijmy, że w maju tego roku podobna dziura powstała w regionie Kuangsi w Chinach. Po zejściu na dno zapadliska członkowie ekspedycji odkryli trzy wejścia do jaskiń. Według badaczy dalsze analizy mogłyby wykazać, że w tym miejscu znajdują się gatunki roślin i zwierząt, które nie są nam jeszcze znane.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Jacek a
4 miesiące temu
Idealne miejsce na śmieci z Niemiec, Holandia i innych bogatych państw, ile by można zarobić.
Gbjk
4 miesiące temu
A na dole dno
Ali
4 miesiące temu
Toż to wejście do Asgartu
Górnik
4 miesiące temu
Stąd węgiel będzie kopany
Wyborcypis
4 miesiące temu
To po występie kabaretu Neonówka- ziemia nie wytrzymała ze smiechu
Mikołaj, spec...
4 miesiące temu
ale naukowcy! ta chińska z zeszłego roku połączy się z tą w Chile, zagadka rozwiązana
plapla
4 miesiące temu
Dziura budzetowa, niedlugo takke beda w Polsce
tesla
4 miesiące temu
to dziura grawitacyjna , aby do jesieni a potem was czeka fajny pokaz a będzie się działo :)
TwójFan
4 miesiące temu
Czyli ogólnie jeśli zapadnie się jakieś miasto, czy miasteczko, to firmie wydobywczej będzie przykro i wyrażą żal. Następnie wejdą tam jacyś biolodzy i botanicy, bo mogą tam być glony i płazińce. Jak już je znajdą i dostaną nagrodę, to wtedy wyrażą swój żal na temat miasta, czy miasteczka, które się zapadło. Dlaczego? Oni przecież segregowali tam plastik. WHY?WHY?WHY?
Jaan
4 miesiące temu
Idzie karma po swoje...
Wina T
4 miesiące temu
Pewnie jest to wina pana T. jak zawsze.
pawel-
4 miesiące temu
jak się fedruje bez zmulania to niby co ma powstać ? górka saneczkowa ?
IQ150
4 miesiące temu
Niech zejdą tam na dół , może jakiegoś Boga w końcu znajda , najlepiej nowego bo od tych co już niby są niedobrze się robi .
blojyer
4 miesiące temu
Zapadlisko, Koń by się uśmiał piękny okrąg wyglada jak ten który jest używany w maszynach do drążenia tuneli. Cały świat jest zryty tunelami a to skutek właśnie tych tuneli.Wywiercimy w poziomie identycznie zawali się w pionie. Ściema.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić