Girkin nie kryje oburzenia. "Właśnie tego chce Ukraina"

Rosyjski terrorysta - Igor Girkin oskarżył założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna o pomoc siłom ukraińskim. Chodzi o oświadczenie szefa wagnerowców o wycofaniu jego sił z Bachmutu do obwodu biełgorodzkiego.

Girkin nie kryje oburzenia. "Właśnie tego chce Ukraina"
Igor Girkin po raz kolejny skrytykował rosyjskie władze (Twitter)

Były funkcjonariusz FSB i separatysta walczący w Doniecku Igor Girkin przyznaje, że ukraińskie wojsko jest "potężne i przygotowuje się do uderzenia swoimi elitarnymi formacjami".

Ogłoszone przez Głównego Kłamcę Prigożyna niezależne "przemieszczenie bojowników Wagnera" wycofanego z Bachmutu pod Szebekino, jest właśnie korzystne tylko dla Sił Zbrojnych Ukrainy - mówi Girkin na opublikowanym przez siebie filmiku.

"Właśnie tego chce Ukraina"

Jak mówi, właśnie tego chce Ukraina - aby uformowana duża, choć bardzo podniszczona, rezerwa została wciągnięta do strategicznie bezsensownych i krwawych bitew gdzieś w Rosji. - A wróg uderzy swoimi elitarnymi formacjami gdzie indziej – uważa Girkin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin kazał zaatakować w Moskwie? "Na boga, trzeba być głuchym"

3 czerwca założyciel PKW Wagnera, Jewgienij Prigożyn, powiedział, że jego ludzie pójdą walczyć w obwodzie biełgorodzkim i nie będą prosić rosyjskiego Ministerstwa Obrony o pozwolenie. Jednocześnie zażąda amunicji od departamentu obrony.

Otwarty konflikt Girkina z Prigożynem

Girkin wielokrotnie już krytykował Prigożyna. Wcześniej nie podobały mu się jego "ambicje polityczne" i "niezwykle szkodliwa dla Rosji" działalność w mediach.

Mówił, że bojownicy z Grupy Wagnera są źle wykorzystywani na froncie przez kierownictwo wojskowe.

Prigożyn odrzucił zarzuty dotyczące "ambicji politycznych" i zapewniał, że jego celem jest wyłącznie dobro Grupy Wagnera i "wykuwanie rosyjskiego patriotyzmu". Proponował również Girkinowi, by przyjechał na front i objął dowództwo jednego z oddziałów szturmowych.

O konfliktach pomiędzy Grupą Wagnera a rosyjską armią mówi się od dłuższego czasu. W poniedziałek Prigożyn poinformował, że wagnerowcy stoczyli regularną walkę z oddziałami rosyjskiego Ministerstwa Obrony pod Bachmutem. Twierdzą, że rosyjscy żołnierze próbowali zablokować im drogi ucieczki z miasta.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić