Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Gorąca w Zatoce Perskiej. Poważna groźba USA

61
Podziel się

Amerykanie ostrzegają marynarzy irańskich statków wojennych. Każdy okręt, który zbliży się na odległość 100 metrów, zostanie zaatakowany. Irańczycy nie zamierzają odpuścić.

USA ostrzega Iran
USA ostrzega Iran (PAP)
bCZqgeWJ

Stany Zjednoczone ostrzegają irańskich marynarzy. W komunikacie skierowanym do Iranu władze USA ponownie podkreślają, że każdy statek, który zanadto zbliży się do amerykańskiego, zostanie uznany za bezpośrednie zagrożenie.

Okręty muszą pozostać w odległości ponad 100 metrów. Statek marynarki wojennej, który skróci ten dystans, musi być przygotowany na atak ze strony United States Navy.

Jednostka zbrojna, który zbliży się na odległość 100 metrów od okrętów amerykańskich, może być uznana za zagrożenie, wobec którego zastosujemy zgodne z prawem środki obronne - oświadczyli Amerykanie.

bCZqgeWL

Amerykanie zalecają pozostać w "maksymalnej odległości" od swoich statków. Uprzejmie proszą również statki innych krajów płynące w pobliżu okrętów należących do USA o "wyraźne formułowanie swoich intencji" i odpowiadanie na pytania dotyczące prędkości i kursu statku.

Iran odpowiedział w podobnym tonie

Jednostki morskie Islamskiej Republiki Iranu będą kontynuować regularne misje w Zatoce Perskiej i Zatoce Omańskiej, stosując się do prawa międzynarodowego, tak jak to miały w zwyczaju w przeszłości - oświadczył przedstawiciel irańskiej armii.

bCZqgeWR

To pokłosie zatargu w Zatoce Perskiej sprzed miesiąca. 11 statków irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej "niebezpiecznie zbliżyło się" do okrętów Marynarki Wojennej i Straży Przybrzeżnej USA. USA określiły działania Iranu jako "niebezpieczne i prowokacyjne". W pewnym momencie irańskie statki miały znajdować się w promieniu zaledwie 10 metrów od amerykańskiego okrętu.

Poinstruowałem Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, żeby ostrzeliwała i niszczyła wszystkie irańskie okręty, jeśli nękają nasze statki na morzu - napisał niedługo później na Twitterze Donald Trump.

Zobacz też: Odkryty na dnie Pacyfiku. Pancernik z obu wojen światowych

bCZqgeWS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZqgeXm
KOMENTARZE
(61)
Dede
4 miesiące temu
Coraz większy kryzys na świecie , coś się szykuje niedobrego .
mat
4 miesiące temu
~~~~co okręty amerykańskiej straży przybrzeżnej robią w zatoce perskiej????????czyżby Iran stał się stanem USA??????????????
Henryk
4 miesiące temu
niebezpiecznie zbliżyło się" do okrętów Marynarki Wojennej i Straży Przybrzeżnej USA. Straż przybrzeżna USA na wodach Iranu? w pobliżu Florydy rozumiem, ale przybrzeże USA to już cały świat?.
bCZqgeXn
GallAntonin
4 miesiące temu
USA eskalują napięcie na Bliskim Wschodzie! tak powinien brzmieć tytuł tego artykułu. Jeśli nawet na granicy strefy Iranu po stronie międzynarodowej okręty USA sobie pływają w tę i z powrotem, to Iran ma prawo im się przyglądać, bo są tam nieprzypadkowo. USA nie ma prawa wyznaczać odległości bezpiecznej wokół swoich jednostek, bo niby z jakiej racji? USA w totalnie przespanych działaniach wobec pandemii i rekordach umieralności usilnie zmienia horyzont zainteresowania swojego społeczeństwa. Kiedyś Trump twierdził, że koronawirus, to mniej groźny, jak grypa. Teraz obwinia WHO, Chińczyków o skutki tej pandemii i prowokuje Iran do działań obronnych czekając na powód uderzenia na Nich. Brudna gra Trumpa. Śmieszny człowieczek z przerostem EGO już nie wie, co robić. Ale tacy, jak Wojtek Cejrowski jest nim zauroczony.
jaka
4 miesiące temu
straż przybrzeżna USA w Zatoce Perskiej, amerykańce mają płynne granice?
Najnowsze komentarze (61)
ale
4 miesiące temu
co GORĄCA ? woda ? ludzie , byk za bykiem
7777
4 miesiące temu
Goraca ? Chyba gorąco ,piękna wpadka
fka
4 miesiące temu
co byście nie pisali to USA jest tylko wyłącznie gościem w tym miejscu
Zumwalt
4 miesiące temu
Działania Iranu w stosunku do US Navy można porównać do małego pieska który zawsze będzie szczekał na dużego psa, duży pies zazwyczaj ignoruje małego psa, ale kiedy już go dopadnie... Tak samo będzie w Zatoce Perskiej. Niech Iran bardziej prowokacyjnie podpływa pod okręty US Navy a będzie ciekawie.
???????????
4 miesiące temu
"Stany Zjednoczone ostrzegają ..." ????? A co oni robia w tym regionie?????????????
An.Rut
4 miesiące temu
Okręty Ochrony wybrzeża USA u brzegów Iranu ? Od kiedy to terytorium USA przesunęło się na wschód aż o 5 tys. kilometrów .
Baca
4 miesiące temu
Jak chcą do allaha to wysłać
Baca
4 miesiące temu
Jak chcą do allaha to wysłać
bCZqgeXf
Zuzia
4 miesiące temu
Władimir sypnął wróbelków trollom
Zuzia
4 miesiące temu
Brawo marines pilnują tankowców zatoka perska to również Irak Kuwejt Arabia Saudyjska Bahrajn Emiraty Arabskie Katar
Zen
4 miesiące temu
Nie wierze żeby w Polsce było tylu miłośników prania łebem o bruk coś mi tu śmierdzi walonkami na tym forum
Zen
4 miesiące temu
Nie widzę przeciwwskazań żeby muslinów wysłać do dziewic
Kapelan
4 miesiące temu
Opaleni prowokują a potem będzie wrzask
Bum Bum
4 miesiące temu
Czas rozwalić te islamskie motorówki.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić