Gruzja. Śmigłowiec ratunkowy rozbił się o skały. Nagrania mrożą krew w żyłach

86

Prawdziwe sceny grozy rozegrały się w piątek w popularnym kurorcie turystycznym w Gruzji. O skały rozbił się helikopter ratunkowy wezwany do dwóch uwięzionych na klifie paralotniarzy. Media społecznościowe obiegły nagrania, ukazujące jak maszyna rozbija się o zbocze góry.

Gruzja. Śmigłowiec ratunkowy rozbił się o skały. Nagrania mrożą krew w żyłach
Helikopter ratunkowy w Gruzji rozbił się o skały (Twitter)

Dramatyczny wypadek miał miejsce w piątek 29 lipca w popularnym kurorcie narciarskim Gudauri, który latem zamienia się w przyczółek dla paralotniarzy. Załoga śmigłowca usiłowała pomóc dwóm mężczyznom uwięzionym na klifie.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, że w pewnym momencie pilot traci panowanie nad maszyną. Helikopter zaczyna obracać się wokół własnej osi. Po chwili traci ciąg i uderza w zbocze góry.

Katastrofa helikoptera w Gruzji. Załoga maszyny próbowała pomóc paralotniarzom

APA donosi, że w momencie katastrofy na pokładzie znajdowało się pięć osób: dwóch pilotów i trzech ratowników medycznych. Jak dotąd nie jest znana liczba ofiar. Niepotwierdzone raporty mówią, że sanitariusze zostali w wypadku ciężko ranni.

Doszło do katastrofy helikoptera Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który pomagał ratować paralotniarzy w Gudauri. Na pokładzie znajdowali się piloci oraz ratownicy. Zajmujemy się ustalaniem szczegółów. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będą dostępne – poinformowało gruzińskie MSW.

Wstrząsające nagranie z Gruzji. Śmigłowiec ratunkowy rozbił się o skały

Sieć obiegły nagrania ukazujące wypadek. Na pierwszym z nich widać, jak helikopter uderza w zbocze góry. Po chwili nad miejscem katastrofy zaczynają unosić się kłęby czarnego dymu. W tle słychać nagrywającego, zszokowanego całą sytuacją.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejne nagranie ukazuje końcową fazę lotu helikoptera. Dobrze widać na nim, jak pilot traci panowanie nad maszyną, a ta zaczyna kręcić się wokół własnej osi. W tym przypadku na filmie słychać krzyk przerażonej osoby, będącej świadkiem całego zdarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Załoga statku ewakuowana helikopterami. Nagranie z dramatycznej akcji ratunkowej

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić