oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje ostrzeżenia na niedzielę 28 czerwca

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o burzach z gradem niemal dla całej Polski. Obowiązują one do późnych godzin nocnych.

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydaje ostrzeżenia na niedzielę 28 czerwca
Burze z gradem w Polsce. 28 czerwca (Pixabay)

Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem w niedzielę 28 czerwca

Niedziela 28 czerwca rozpoczęła się słonecznie. Niestety, prawie w całym kraju możliwe są dzisiaj burze z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego wynosi od 80 do 95 proc.

IMGW wydał ostrzeżenia o gwałtownych burzach i gradobiciu

Tylko w województwie podlaskim i we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego na razie nie zapowiadają się burze z gradem. W pozostałej części Polski należy spodziewać się gwałtownych burz.

Burze z gradem. Najgroźniej będzie na zachodzie

Najlepsze warunki do rozwoju burz wstąpią w zachodniej części kraju, gdzie dotrze front atmosferyczny. Prawdopodobnie będzie on poprzedzony linią zbieżności dolnego pola wiatru. Burzom tym towarzyszyć będą opady deszczu do 20-30 mm oraz porywy wiatru sięgające 90 km/h. Będą się łączyć w struktury liniowe - czytamy w komunikacie IMGW.

Na południowym wschodzie Polski może spaść do 30 mm deszczu, a wiatr w porywach do 80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu nie powinny przekroczyć 20 mm, natomiast porywy wiatru do 70 km/h.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić