Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PTA
|
aktualizacja

Hełm przebity pięścią. Z tym idzie na wojnę "druga armia świata"

Podziel się:

Wojna w Ukrainie przez przeszło sześć miesięcy walk obnażyła wiele słabości armii Władimira Putina. Przeszacowanie własnych sił, niskie morale, trudności z utrzymaniem przewagi na froncie i liczne wpadki dowódców nie pozwalają Rosjanom zrealizować celów założonych przez dyktatora oraz jego pomagierów. "Druga armia świata", jak niektórzy nazywali do niedawna rosyjskie wojsko, w wielu aspektach okazała się kolosem na glinianych nogach. Świadczy o tym m.in. sprzęt, jakim dysponują Rosjanie. Okazuje się, że ich hełmy można zniszczyć pięścią.

Hełm przebity pięścią. Z tym idzie na wojnę "druga armia świata"
Hełm rosyjskiego żołnierza nie przetrwał testu (Telegram, Инсайдер UA)

Kremlowska propaganda bezustannie usiłuje wmówić obywatelom Federacji Rosyjskiej, że żołnierze wysyłani na wojnę w Ukrainie (nazywaną w państwowych mediach "operacją specjalną") są wyposażeni w sprzęt najlepszej jakości. Gdy tylko trafia on w ręce broniących ojczyzny Ukraińców, wychodzi na jaw, że kamizelki kuloodporne czy hełmy Rosjan do niczego się nie nadają. Nagrania zamieszczane w mediach społecznościowych nie wymagają żadnego komentarza.

Po sieci od niedawna krąży krótki film, na którym widać ukraińskich żołnierzy testujących rosyjskie hełmy. Jak to się skończyło? Kilka silniejszych uderzeń pięścią wystarcza, by kompletnie zniszczyć coś, co z założenia miało ratować zdrowie i życie najeźdźców na polu walki.

Pięść kontra rosyjski hełm. Nagranie obiegło sieć

Nietrudno się domyślić, że skuteczność widocznego na nagraniu hełmu jest bardzo niska. Jak bowiem przedmiot ten mógłby ochronić kogokolwiek w zetknięciu np. z bronią palną, jeżeli do zniszczenia go wystarczy pięść?

Krótki film z niszczenia hełmu na Telegramie w ciągu trzech dni obejrzano przeszło pół miliona razy. Wielce prawdopodobne, że spora część oglądających to Rosjanie. Być może dostępne w sieci materiały dla niektórych obywateli państwa Władimira Putina okażą się alternatywą przesiąkniętych dezinformacją prokremlowskich mediów tradycyjnych.

Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić