Holender wepchnął Polaka pod tramwaj. Grozi mu... rok więzienia

311

Na maksymalnie rok więzienia holenderski sąd może skazać 15-latka, który wepchnął pod tramwaj 39-letniego Polaka. Mężczyzna zginął na miejscu. Jego oprawca usłyszał już zarzuty.

Holender wepchnął Polaka pod tramwaj. Grozi mu... rok więzienia
Nie żyje 39-letni Polak. Został wepchnięty pod tramwaj (PAP, EPA, Robin van Lonkhuijsen)

Makabryczne sceny rozegrały się w zeszły poniedziałek na Rijswijkse Landingslaan w Hadze. 15-latek wepchnął pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka. Taki przebieg wydarzeń potwierdzili naoczni świadkowie.

Zabił człowieka, grozi mu rok więzienia. Łagodniejsze przepisy dla nieletnich

Mężczyzna zginął na miejscu. Na policję w związku ze sprawą dobrowolnie zgłosili się 18-latek i dwóch 15-latków. Napastnik stanął w poniedziałek przed sędzią śledczym, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dziennik "Algemeen Dagblad" podaje, że za zabójstwo grozi 15-latkowi kara do roku pozbawienia wolności. Obowiązujące w Holandii przepisy dotyczące nieletnich przestępców są dużo łagodniejsze niż w przypadku dorosłych.

Dorośli mogą zostać skazani na dożywocie, ale w prawie karnym mówiącym o nieletnich obowiązują inne standardy. (…) Dzieci w wieku 14 lub 15 lat nie można skazać na więcej niż rok więzienia, a dla nieletnich w wieku 16 i 17 lat to najwyżej dwa lata – podkreśla gazeta.

Haga. Nie żyje 39-letni Polak. Bezdomny został wepchnięty pod tramwaj

Holenderska policja informowała, że ofiarą był bezdomny. Mieszkańcy Hagi są wstrząśnięci sytuacją. Na miejscu, w którym zginął Polak, pojawiły się kwiaty i znicze.

Obejrzyj także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić