o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Indyjski COVID. Minister o zakażonych: Wiele więcej, niż palców dłoni

11
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał dane dotyczące rozpowszechnienia indyjskiej odmiany koronawirusa Delta w Polsce. Jak mówi, obecnie jest kilkadziesiąt takich przypadków. "To nie jest liczba na dwóch rękach do policzenia" - dodał szef resortu zdrowia.

Indyjski COVID. Minister o zakażonych: Wiele więcej, niż palców dłoni
Niedzielski (FORUM)
bEIVMdyZ

Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek na antenie TVP Info był pytany o sytuację z tzw. indyjskim wariantem koronawirusa w Polsce. Ten wirus obecnie jest znany pod nazwą Delta. Odpowiadając na pytanie, szef resortu zdrowia wskazał, że obecnie w naszym kraju jest kilkadziesiąt takich przypadków. "To nie jest liczba na dwóch rękach do policzenia, to jest zdecydowanie więcej" - powiedział.

Adam Niedzielski uspokaja jednak, że wirus Delta jest opanowany dzięki stosunkowo niskiej liczbie zakażeń koronawirusem. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że "szczęśliwie się złożyło", ponieważ daje to możliwość interwencji ze strony służb epidemicznych. W maju minister zdrowia informował o kilku ogniskach tej odmiany koronawirusa w Polsce. Zarażenie potwierdzono u co najmniej 16 osób.

bEIVMdzb

"Udało się opanować ogniska wirusa"

Minister zdrowia poinformował, że ognisko zostało wywołane przez osoby, które podróżują do Indii i bezpośrednio sprowadziły to ryzyko zakażenia. Szef resortu zdrowia uspokaja, że takie ogniska, które były nawet rzędu 50-60 osób udało się opanować, czyli "izolować skutecznie te osoby tak, że ogniska były wygaszane" - powiedział minister.

Dodał, że takie działania są priorytetem dla służb sanitarnych. "Koncentrujemy się z jednej strony na weryfikowaniu, z jaką mutacją mamy do czynienia, a z drugiej strony każde ognisko, każdy przypadek zachorowania związany właśnie z tymi alternatywnymi mutacjami, jest bardzo dogłębnie studiowany przez służbę epidemiczną" - zaznaczył.

bEIVMdzh

Szczepionki są skuteczne przed indyjską odmianą

Wirusolodzy informują, że dostępne szczepionki są skuteczne również przed indyjską odmianą koronawirusa. Jak mówi prof. Włodzimierz Gut z Narodowego Instututu Zdrowia Publicznego, to może mieć znaczenie dla wykrywania wirusa, dla niektórych opcji terapeutycznych, ale nie dla ochrony, jaką dają dostępne szczepienia.

Ten wariant to złożenie dwóch mutacji, jednak w kontekście szczepień nie ma to większego znaczenia - mówi Gut.
bEIVMdzi

Także dr hab. Piotr Rzymski, biolog z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu podkreśla, że nie ma dowodów na to, iż wariant indyjski potrafi złamać ochronę, jaką dają szczepienia. Wskazuje, że okazało się, iż przeciwciała osób zaszczepionych hinduską szczepionką inaktywowaną neutralizują go. Jego zdaniem można zatem wnioskować, że dzieje się też tak w przypadku innych szczepionek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVMdzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
marysia
4 miesiące temu
"Ten wariant to złożenie dwóch mutacji, jednak w kontekście szczepień nie ma to większego znaczenia - mówi Gut." - nie ma to znaczenia bo plan trzeba wykonać
janusz
4 miesiące temu
ekonomista ministrem zdrowia - takie rzeczy to tylko pseudopaństwie
Dorcia
4 miesiące temu
Niedzielski zajmij się kto gdzie wjeżdża i powracających z Chin Indi do obozów na kwarantannę. Chyba że sami go zamówiliście banda nieudacznikow nie umiecie ochronić Polaków - dawno do dymisji rząd, a nie straszycie ciągle ludzi - złodzieje
bEIVMdzD
Bruce Lee
4 miesiące temu
niedzielski to sługa pisowskich mocodawców, wie dobrze za jakie pieniądze robi i co robi.
Celo
4 miesiące temu
Czemu Niedzielski kłamie, bo mu tak nakazują. A co z ich partyjnym kolegą co go extra samolotem z Indii wraz z żoną w ciąży zwiezli. Niby był taki chory na indyjskiego wirusa a tu po paru dniach wypisano go ze szpitala do domu. Przestańcie straszyć ludzi tylko po to by się stali zaszczepiancami.
AAAAAAA
4 miesiące temu
Żadna szczepionka nie pomoże tym co popierają PIS. Wstyd. Nie kasować.
OMG
4 miesiące temu
"Minister zdrowia poinformował, że ognisko zostało wywołane przez osoby, które podróżują do Indii i bezpośrednio sprowadziły to ryzyko zakażenia" To tu rodzi się pytania skoro epidemia w Indiach jest nie do opanowania to z jakiej okazji loty i podróże nie są zakazane??
Stag
4 miesiące temu
Trzeba żyć w zgodzie prawami natury to klucz do wszystkiego.
Joll
4 miesiące temu
Izolują i monitorują,żeby nie wyszło na jaw,że szczepionki są nic nie warte.
🤑 Kasia
4 miesiące temu
A może przypadek to nie przypadek tylko MAFIE RZĄDOWE KTÓRE ZAKAŻAJĄ HOLOKAUST ŚWIATOWY DLA KASY DLA MOŚKÓW
Xyz...
4 miesiące temu
Ufffff.....dzięki bogu...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić