Izrael się nie patyczkuje. Nowy sposób na walkę z COVID-19

37

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) tydzień temu zaakceptowała preparat Paxlovid produkcji Pfizera. Izrael zdecydował się na wprowadzenie leku do swojego kraju. Samolot z pierwszą dostawą preparatu już wylądował w Tel Awiwie.

Izrael się nie patyczkuje. Nowy sposób na walkę z COVID-19
Samolot z lekiem w tabletkach na COVID-19 wylądował w Izraelu. (Twitter.com)

Przełom w walce z pandemią COVID-19 nastąpił tydzień temu. Wtedy to Amerykańska Agencja Żywności i Leków zaakceptowała lek na COVID-19. Paxlovid, bo tak nazwano preparat powstał dzięki Pfizerowi. Izrael jako pierwszy zaakceptował lek w swoim kraju. Premier kraju Naftali Bennett powiedział, że to szansa na obronienie się przed Omikronem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W czwartek 30 grudnia wylądowała pierwsza dostawa Paxlovida w Tel Awiwie. Lek w pierwszej kolejności trafi do pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka. W początkowym początkowym stadium choroby tabletkę na COVID-19 otrzymają osoby, które nie są hospitalizowane. Paxlovid jednak nie stanowi zamiennika szczepionki ani nie działa zapobiegawczo.

Jest to kluczowy element, wraz ze szczepieniami i noszeniem maseczek, w strategii powstrzymania fali Omikrona - powiedział izraelski ekspert epidemiolog Ran Balicer.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok. Mamy najnowszą prognozę
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić